2022 Dünya Kupası'na hangi ülkeler katılmayı garantiledi

Türkiye, 2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde grupları 2. sırada tamamlayarak play-off'larına katılmaya hak kazandı. Türkiye, Dünya Kupası'na katılmayı garantilerse her zaman yaz mevsiminde izlemeye alıştığımız turnuva, tarihte ilk kez Kasım ayında düzenlenecek.

2022 Dünya Kupası'na hangi ülkeler katılmayı garantiledi
17 Kasım 2021 - 10:56

2022 Dünya Kupası, 21 Kasım-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Katar’da düzenlenecek. Katar’daki sıcaklık nedeniyle ilk kez yaz mevsiminde düzenlenmeyecek ve futbol takımlarının fikstür arasına girecek olan Dünya Kupası için biletler verilmeye başlandı!

Ev sahibi Katar’ın yanı sıra Güney Amerika’dan 2 ve Avrupa’dan 10 takım Dünya Kupası biletini cebine koydu. 4’erli 8 grubun olacağı ve 32 takımın mücadele edeceği organizasyona Avrupa kıtasından 3 takım daha katılacak. Türkiye’nin de bu takım arasında yer alabilmesi için play-off’ta iki maçını kazanması gerekiyor.

Güney Amerika’dan eski dünya şampiyonları Brezilya ile Arjantin’in yanı sıra Avrupa’dan; Almanya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsviçre ve Sırbistan gelecek yıl düzenlenecek Dünya Kupası’nda boy gösterecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum