Azerbaycan açıkladı: Ermenistan ile çatışmalarda 7 askerimiz şehit oldu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın saldırısı sonucu çıkan çatışmalarda 7 askerin şehit olduğunu ve 10 askerin de yaralandığını duyurdu.

Azerbaycan açıkladı: Ermenistan ile çatışmalarda 7 askerimiz şehit oldu
17 Kasım 2021 - 10:36
Ermenistan'ın Azerbeycan mevzilerine saldırmasının ardından yaşanan çatışmalar, karşılıklı ateşkes kararı ile son bulmuştu. Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan çatışmaların ardından açıklama geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun sınırdaki provokasyonları sonucu çıkan çatışmalarda 1'i teğmen 7 askerin yaşamını yitirdiği, 10 askerin ise yaralandığı bildirildi.

Açıklamada, Ermenistan'ın provokasyonunun başarısızlıkla sonuçlandığı, dün akşam saatlerinden itibaren sınırda durumun normalleştiği ifade edildi. Şehit askerlerin aile ve yakınlarına taziye dileklerinde bulunulan açıklamada, yaşananların tüm sorumluluğunun Erivan yönetiminde olduğu kaydedildi.

NE OLMUŞTU?
Ermenistan, ateşkese rağmen son günlerde Laçin ve Kelbecer istikametinde provokatif eylemlerini sürdürüyordu. Sınırda bazı tepeleri ele geçirebilmek için ani operasyon başlatan Ermenistan ordusunun Azerbaycan mevzilerine top atışı ile saldırması sonucu 2 Azerbaycan askeri yaralanmıştı.

Azerbaycan ordusu da Ermenistan’ın saldırılarına, karşı operasyon ile karşılık vermişti. Azerbaycan ordusunun aldığı önlemler sonucu Ermeni askerler püskürtülmüştü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum