Ziya Selçuk'tan "Okullar ne zaman açılacak?" sorusuna tarih verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların ne zaman açılacağına dair yaptığı açıklamada tarih verdi. Ayrıca Selçuk, vatandaşlara çağrıda bulundu.

Ziya Selçuk'tan "Okullar ne zaman açılacak?" sorusuna tarih verdi
17 Temmuz 2021 - 09:12

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir canlı yayında "Okullar ne zaman açılacak?" sorusuna yanıt verdi. Ayrıca Selçuk, okulların ne zaman açılacağına dair tarih verdi. 

Selçuk, ‘Okullar ne zaman açılacak?’ sorusuna verdiği cevapta “Türkiye’nin şu anda, şu aşamada okulları açmaktan daha önemli bir işi olmaması lazım” dedi.

Kurban Bayramı döneminde vatandaşlara tedbirlere uyma çağrısı yapan Selçuk, “Bayram döneminde dikkatli olalım, vaka sayısının yükselmemesi için ne gerekiyorsa yapalım. Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım. Buna ihtiyacımız var” diye konuştu.

OKULLAR İÇİN TARİH VERDİ
Okulları açacaklarını belirten Bakan Selçuk, “Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Okulları hazırladıklarını söyleyen Selçuk, “8 kat arttı bizim hijyen bütçemiz bu dönemde. Aman bir sıkıntı olmasın diye çok dikkatliyiz. Fakat toplumun, herkesin desteğine ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.


    YORUMLAR

    • 0 Yorum