Yunanistan, karda yolda kalanlara tazminat ödeyecek

Yunanistan'ın başkenti Atina'da yoğun kara teslim oldu. Yunanlar ana yollarda mahsur kaldı. Yolları işleten Attiki Ulaşım Şirketi, özür dileyerek mahsur kalan araçlara 2 bin euro (yaklaşık 30 bin 500 TL) tazminat ödeyeceklerini duyurdu.

Yunanistan, karda yolda kalanlara tazminat ödeyecek
25 Ocak 2022 - 17:05


Yoğun kar yağışı Türkiye'de olduğu gibi Yunanistan'da da hayatı felç etti. İki gün süren yoğun kar yağışı nedeniyle şehirler arası ulaşım durdu. Attiki Odos otoyolunun 55 kilometrelik bölümünde dün saat 12.00'den itibaren başlayan yoğun kar yağışı nedeni ile yaklaşık 1200 araç mahsur kaldı.

BAŞBAKAN ÖNERDİ ŞİRKET KABUL ETTİ
Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Çevre ve Enerji Bakanı Kostas Skrekas, İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanı Hıristos Stylianidis, Devlet Bakanları George Gerapetrokos, Pro Gefetrokos ve Hükümet Sözcüsü Giannis Oikonomou’nun katıldığı toplantıda yaklaşık 1200 aracın ve yüzlerce kişinin yaklaşık 20 saat mahsur kaldığı belirtildi.

Toplantıda, Attiki Odos otoyolunu  işleten şirket tarafından araç başına 2 bin Euro tazminat ödenmesi kararlaştırıldı. Başbakan Miçotakis’in bu teklifini şirket yetkililerinin kabul ettiği duyuruldu.

BUGÜN TATİL İLAN EDİLDİ
Hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte askerler 10 saatten fazla mahsur kalan vatandaşlara gıda, su ve battaniye temin etti. Yetkililer Salı gününü tatil ilan ederken devlet dairelerinin ve özel şirketlerin kapatılmasına karar verdi.

Atina ve çevresinde süpermarketler, eczaneler ve benzin istasyonları haricindeki bütün işletmeler kapatıldı. Öte yandan Atina'nın bazı bölgelerinde elektrik kesintisi de oldu. Ülkede Elpida fırtınası olarak adlandırılan fırtınanın Çarşamba gününe kadar devam edeceği kaydedildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum