Yunanistan Göç Bakanı: Afgan göçü için en güvenli ülke Türkiye!

Göç dalgasını engellemek için sınır hattına 40 kilometrelik çelik duvar ören ve yüksek teknoloji güvenlik sistemleri deneyen Yunanistan'dan Türkiye'ye yönelik bir çıkış geldi. Yunan Göç Bakanı Notis Mitarachi: "Yunanistan, AB'ye düzensiz girişlerin kapısı olmayacak. Türkiye, Afganistan'dan gelen göç için daha güvenli ve uygun bir ülke" dedi.

Yunanistan Göç Bakanı: Afgan göçü için en güvenli ülke Türkiye!
22 Ağustos 2021 - 09:14
Türkiye milyonlarca 'sığınmacıya' bakarken Avrupa Birliği'nin Türkiye'nin aleyhine açıklamaları devam ediyor. Ülkesine girmeye çalışan düzensiz göçmenlerin botunu patlatarak ölüme terk eden ve sınır hattına 40 kilometrelik çelik duvar ören Yunanistan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Göç Bakanı Notis Mitarachi: "Yunanistan, AB'ye düzensiz girişlerin kapısı olmayacak. Türkiye, Afganistan'dan gelen göç için daha güvenli ve uygun bir ülke" açıklamasında bulundu.

TÜRKİYE'Yİ GÜVENLİ ÜÇÜNCÜ ÜLKE KATEGORİSİNE ALDILAR
Yunanistan Göç Bakanı Notis Mitarakis, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Türkiye'yi "Güvenli üçüncü ülke" kategorisine aldıklarını belirtmişti. Mitarakis, Türkiye'de bulunan Suriye, Afganistan, Bangladeş, Pakistan ve Somali vatandaşları için sığınma hakkı verilmeyeceğini söylemişti.

Mitarakis, “Bunun aynı zamanda insan tacirlerinin de işini bozacağını biliyoruz, Suriye, Afganistan, Bangladeş, Pakistan ve Somali'den ülkemize gelecek göçmenlere sığınma hakkı vermeyeceğiz” diye konuşmuştu.

"DAHA FAZLA DESTEK VERİN"
Yunanistan Göç Bakanı Notis Mitarachi, geçtiğimiz haftalarda, "Avrupa Birliği göçlere hazır değil, kapasite yok. Türkiye'ye daha fazla destek verilsin" açıklamasında bulunmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum