Yunanistan'a rest: Türk Hava Kuvvetleri tatbikattan çekildi!

Ankara'dan Atina'ya rest geldi. ürk Hava Kuvvetleri, Yunanistan'ın ev sahipliğinde yapılacak Tiger Meet Tatbikatı'ndan çekildi.

Yunanistan'a rest: Türk Hava Kuvvetleri tatbikattan çekildi!
30 Nisan 2022 - 12:02 - Güncelleme: 30 Nisan 2022 - 12:05


Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre; Yunanistan’ın, ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Tiger Meet Tatbikatı’nın icrasına yönelik hazırladığı belgeye, Türkiye’yi hedef alan ve iki ülke arasındaki anlaşmazlık konularını istismar eden bir yaklaşımla ilaveler yaptığı tespit edildi.

Uluslararası hukuka aykırı yazımlar içeren teknik düzenlemenin değiştirilmesine yönelik Türkiye’nin ısrarlı taleplerinin Yunanistan tarafından kabul edilmemesi üzerine Türk Hava Kuvvetlerinin tatbikattan çekildiği ortaya çıktı.

9-20 MAYIS'TA YUYANİSTAN'DA GERÇEKLEŞECEK
Katılımcı ülkelerin, çağrı adı Tiger (Kaplan) olan filoları arasındaki dayanışmayı ön plana çıkarmak amacıyla her yıl farklı bir ülkede "Tiger Meet" adı altında bir tatbikat gerçekleştiriliyor.

Türkiye'nin de 2005 ve 2015 yıllarında ev sahipliği yaptığı tatbikatın bu sene 9-20 Mayıs tarihleri arasında Yunanistan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum