YouTube video kalitesini düşürecek

YouTube, koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa'da video kalitesini düşüreceğini açıkladı. YouTube altyapılarının herkese yanıt verebilmesi için bu uygulamayı yapacaklarını duyurdu.

YouTube video kalitesini düşürecek
29 Mart 2021 - 10:22

YouTube, yoğun talep karşısında altyapılarının herkese yanıt verebilmesi için video kalitelerini düşüreceğini açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Netflix'den benzer bir açıklama yaparak yayın akışlarının hızlarını 1 ay boyunca yavaşlatmıştı.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok kişi evde vakit geçirirken video platformları bu noktada en çok tercih edilen eğlence kaynakları arasında yer alıyor. YouTube, Avrupa’daki yoğun talep karşısında video kalitesine sınır getirmeye karar verdiğini açıkladı. Avrupa genelinde YouTube’un video kalitesinin kısa süre içinde bir miktar düşmesi bekleniyor.

YAYIN KALİTESİNİ İLK DÜŞÜREN NETFLIX OLMUŞTU
Geçtiğimiz aylarda Netflix, Avrupa’daki tüm yayın akışlarının bit hızlarını 30 gün boyunca azaltmaya karar verdiklerini, uygulamanın Avrupa internet ağlarındaki Netflix trafiğini yaklaşık yüzde 25 oranında azaltacağını öngördüklerini duyurmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum