Yol ortasında namaz kılma görüntülerinin arkasında ne var!

Sosyal medyada son günlerde yol ortasında namaz kılan kişilerin görüntüleri paylaşılmaya başlandı. Akan trafiğe aldırış etmeksizin namaz kılan şahıslar sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Yol ortasında namaz kılma görüntülerinin arkasında ne var!
19 Eylül 2021 - 18:07 - Güncelleme: 19 Eylül 2021 - 18:20

Akan trafikte namaz kılınmasına ilişkin görüntüler tartışılmaya devam ediyor.

Son görüntüler ise İstanbul E-5'ten geldi. Akan trafiğe aldırış etmeksizin araçların arasına giren bir şahıs namaz kılmaya başladı. Çevredekilerin "Kıblen yanlış orası kıble değil" diye seslenmesine "Ne var lan" diyerek tepki gösteren kişi ezilmekten son anda kurtarıldı.

AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİL
İstanbul E-5'ten gelen görüntü aslında ilk değil. 2020'nin Eylül ayında İstanbul E-5'te akli dengesi yerinde olmayan bir kişi trafiğin ortasında namaz kılmaya başlamıştı.

Son gelen görüntülerdeki kişinin de aynı şahıs olduğu görülüyor. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde tedavisine devam edilen şahsın zaman zaman hastaneden çıkarak bu gibi eylemlere imza attığı belirtiliyor.

Şahsın daha önce de benzer şekilde namaza durduğu görülüyor. Yer İstanbul Bahçelievler Metrobüs durağı.

Aynı şahıs 2020'nin Eylül ayında da benzer bir olaya imza atmıştı. İşte o anlar:

DİĞER GÖRÜNTÜLERİN TARİHLERİ FARKLI
Sosyal medyada yayılan diğer görüntülerin ise farklı tarihlerde çekildiği belirlendi. Görüntülerin, aynı anda sosyal medya üzerinden hızlı bir şekilde yayılması dikkat çekerken, görüntülerdeki diğer şahısların akli dengelerinin yerinde olduğu belirtiliyor.

İşte son günlerde ortaya çıkan trafikte namaz fotoğrafları:


YORUMLAR

  • 0 Yorum