Yılmaz Vural: Fenerbahçe'yi çalıştırmayı çok istiyorum!

Vitor Pereira ayrılığı sonrasında hoca arayışlarını sürdüren Fenerbahçe hakkında Türk futbolunun tecrübeli teknik direktörlerinden Yılmaz Vural'dan açıklama geldi.

Yılmaz Vural: Fenerbahçe'yi çalıştırmayı çok istiyorum!
29 Aralık 2021 - 14:05


Teknik direktör Yılmaz Vural, hoca arayışlarını sürdüren Fenerbahçe için açıklamalarda bulundu. Vural, Fenerbahçe’nin başına geçmek istediğini ve çok iyi iş yapacağını söyledi. 

“2 KERE GECE ANLAŞTIM, SABAH BAŞKASI GELDİ"
Daha önce Fenerbahçe ile 2 kez anlaşma aşamasına geldiğini hatırlatan tecrübeli teknik direktör, “Fenerbahçe, bugüne kadar bana yönetici bazında hep tekliflerde bulundu. 2 kere gece anlaştım, antrenör oldum, sabaha başkası geldi. O yüzden onlarla daha özdeşleşti ismimiz. Çok istiyorum, daha önce de demiştim” dedi.

“İNŞALLAH ALİ BEY’İN AKLINA GİRER DE…”
Fenerbahçe ile adı anılan diğer teknik direktörlerden daha iyi iş yapacağını vurgulayan 68 yaşındaki futbol adamı, “Antrenörsüz olduğu bir dönem var Fenerbahçe’nin. Bazı yönetici arkadaşlarla da görüşüyoruz, neden, niçinleri soruyoruz. İnşallah, Ali Bey’in aklına girer de bizi Fenerbahçe takımına yakıştırır, oraya getirir. Ben orada olursam, kimseyi mahcup etmem. Taraftarıyla, çevresiyle, medyasıyla her şeyiyle gayet uyum içerisinde takımın başarısı için diğer alternatiflerden daha fazla iş yapacağımı düşünüyorum. Biraz da ukalalık yapalım. Türkiye Ligi’nin 1923’ten beri en çok resmi maça çıkan ikinci antrenörüyüm. Bu takımlar mahalle takımı değil, bu ligin takımlarıydı” ifadelerini kullandı.

Son olarak eğitimini Avrupa’da aldığını ifade eden Yılmaz Vural, “Yabancı dilimiz var, Avrupa kültürümüz var. Ben, Türkiye’de antrenörlük eğitimi almadım. Almanya’da üniversiteye, kursları bitirdim ve her şeyi yaptım. İnsanlar her şeyi basite indirgemeye çalışıyor. Gitsinler bakalım, yurtdışında bir şoför ehliyeti alsınlar kolaysa” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum