Yılmaz Özdil: Terör örgütlerinin hedefiyim ama silah ruhsatı alamıyorum

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, İçişleri Bakanlığı’nın kendisine silah ruhsatı vermediğini söyledi. Özdil, "Terör örgütlerinin hedefiyim ama silah ruhsatı alamıyorum. Biz hukuki hakkımızı istiyoruz ama senin valin bunu engelliyor" diyerek Süleyman Soylu'ya seslendi.

Yılmaz Özdil: Terör örgütlerinin hedefiyim ama silah ruhsatı alamıyorum
29 Ekim 2021 - 10:03

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Nokta TV’de katıldığı bir programda, aldığı tehditlere rağmen İstanbul Valiliği’nin kendisine silah ruhsatı vermediğini ifade etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenen Özdil, "Terör örgütleri suikast ile ölüm ile tehdit ediyorlar, bizi hedef gösteriyorlar ama silah ruhsatı alamıyorum. Senin valin bunu engelliyor" dedi.

Yılmaz Özdil, “Mahkemeler ve hapis cezaları yoluyla bizi yıldırmaya, susturmaya çalışıyorlar. Biz de kalemimizi satmamak, kimseye kiraya vermemek için mücadele eden gazetecileriz” diye konuştu.

Yılmaz Özdil şu ifadeleri kullandı:
"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ne kadar şantajcı gazeteci varsa hepsine polis koruması verdi. Beni hem yandaş medya hem de Soylu'nun bizzat kendisi hedef gösteriyor ama silah ruhsatı alamıyorum. Biz evelallah kendimizi koruruz sorun yok ama bir hukuki hakkı ortaya koymaya çalışıyorum. Siz Türkiye'de ne kadar ahlaksız gazeteci varsa nerdeyse polis koruması vermişsiniz, bellerine ruhsatlı silah koymuşsunuz… Biz hukuki hakkımızı istiyoruz ama senin valin bunu engelliyor.

Neden? Canları öyle istediği için. Böyle ülkenin İçişleri Bakanı, ilk sandıkta bu halktan mutlaka bahsettiği gibi cevabını alacak. Bizim herhangi bir korkumuz yok. Bir tane canımız var olsa da olur olmasa da olur. Ama sen çantacı gazetecilerin hamisi, İçişleri Bakanısın. Oligarklara, mafyaya koruma veren İçişleri Bakanısın. Ben bu ülkede kırmızı ışıkta bile geçmeyen bir yurttaşım. Sen sırf beni sevmediğin için koruma vermiyorsun. Terör örgütleri suikast ile ölüm ile tehdit ediyorlar, bizi hedef gösteriyorlar. Bizim dirimizi değil ölümüzü tehdit ediyorlar. Ama sen benim hukuki haklarımı gasp eden bir İçişleri Bakanısın."


YORUMLAR

  • 0 Yorum