Yeni seçim yasasıyla ilgili MHP'den çarpıcı açıklama: 2023 seçimlerinden çok daha güçlü çıkacağız

AKP ve MHP'nin üzerinde çalıştığı seçim düzenlemesiyle ilgili çarpıcı bir çıkış geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, düzenlemenin bu şekilde yasalaşmasıyla MHP'nin 2023 seçimlerinden daha güçlü çıkacağını ileri sürdü.

Yeni seçim yasasıyla ilgili MHP'den çarpıcı açıklama: 2023 seçimlerinden çok daha güçlü çıkacağız
16 Mart 2022 - 20:39 - Güncelleme: 16 Mart 2022 - 21:07


MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, partisinin Denizli İl Başkanı Yusuf Garip'i parti binasında ziyaret etti

Yeni seçim kanunuyla ilgili de konuşan Kılıç çarpıcı açıklamlarda bulundu.

İşte Kılıç'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

YENİ SEÇİM YASASI KABUL EDİLECEK
"Biliyorsunuz AK Parti ve MHP'den milletvekillerimiz bir araya gelip uzun zamandır yeni seçim yasasıyla ilgili çok ciddi ve yoğun mesai harcadı. 2 gün öncesinde bu da açıklandı. Şimdi bu açıklama yapıldıktan sonra tekrar bir değerlendirme yapılıyor. Ama bu haliyle geçeceğinden ve çok daha demokratik bir seçim yasası hazırlandığından eminiz.

MHP, BU YASAYLA 2023 SEÇİMLERİNDEN ÇOK DAHA GÜÇLÜ ÇIKACAK
Gönlümüz rahat ve bu şekilde kabul edileceğinden eminiz. Muhalefet tarafından bazı ufak tefek karşı çıkışlar söz konusu olsa da onların da bu seçim yasasıyla ne kadar demokratik ve çoğulcu bir katılımın gerçekleştirilmeye çalışıldığını farkına varacaklarına eminiz. MHP'nin bu seçim yasasıyla 2023 seçimlerinden çok daha güçlü çıkacağından eminiz."


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih Çakır
    2 ay önce
    22 yıl bu davanın içinde bulunan ve bulunmayada devam eden (size rağmen) bir nefer olarak bu kafayla ve zihniyetle çok üzülerek belirteyim tarihin tozlu raflarina kaldırılmaya 5 var gerçek dava adamları olarak söylüyorum bu vebale daha fazla ortak olamayız...