Yeni kurulan Aile Bakanlığı'na atanan Derya Yanık'tan Devlet Bahçeli'ye hakaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na atanan Derya Yanık'ın AK Parti'nin ittifak ortağı MHP lideri Bahçeli'ye hakaret ettiği paylaşımlar sosyal medyada gündem oldu.

Yeni kurulan Aile Bakanlığı'na atanan Derya Yanık'tan Devlet Bahçeli'ye hakaret
21 Nisan 2021 - 09:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Zehra Zümrüt Selçuk görevlerinden alındı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bölünerek 2 ayrı bakanlığa dönüştürüldü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Vedat Bilgin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na ise Derya Yanık atandı. Yanık'ın Aile Bakanlığı'na atanmasıyla geçmişteki sosyal medya paylaşımlar gündem oldu.

AK Parti MKYK üyesi olan yeni Bakan Yanık'ın 2015 yılında MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili yazdığı bir Twitter paylaşımında Bahçeli'ye "çapsız" dediği ortaya çıktı.Yanık, 10 Ekim 2015 Gar patlamasından sonra yaptığı Twitter paylaşımlarında ise Bahçeli'yi etiketleyerek şunları yazmıştı:

"Size de yazıklar olsun! Ruhunuz tümüyle iğdiş edilmiş artık anladık! Gerçekten yazıklar olsun!  TR'nin yönetilemez hale gelmesini iştahla bekliyorsunuz anladık! Şu halde milliyetçilikten falan bahsetmeyin artık!

Hedef kitlenizi çözdünüz, oy çoğaltmaya dönük hamleler bunlar anladık! Ama o kitle sizin sonunuz olacak, göremiyorsunuz! Biz Mizânı bekleriz; siz orada yüzünüz kara çıkacaksınız huzura!"


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum