Yeni Akit, sürmanşetten hilafet çağrısı yaptı!

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi, bugünkü birinci sayfasında hilafet çağrısı yaptı. Sürmanşette yer alan habere "Meclis isterse hilafeti ihya edebilir" başlığı atıldı.

Yeni Akit, sürmanşetten hilafet çağrısı yaptı!
22 Mart 2021 - 10:15
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesinin ardından tarikatlar teşekkür mesajı yayınlamak için sıraya girmişti. Son olarak bugün Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi, birinci sayfasında hilafet çağrısı yaptı. 

Sürmanşette yer alan habere, "Meclis isterse hilafeti ihya edebilir" başlığı atıldı.

Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın görüşlerinin yer aldığı haberde, Türkiye’de tek partili dönemde ‘Müslümanların büyük sıkıntılar yaşadığı’, hilafetin kaldırılması, harf inkılabı, ‘şapka zulmünün’ ve ezanın Türkçe okutulmasının ‘şok’ etkisi yarattığı ifade edildi.

"HİLAFET İHYA EDİLEBİLİR"
Haberde İslam dünyasını bir araya getirecek tek şeyin ‘hilafet’ olduğu savunularak Ağırakça’nın ağzından, ''Ümmet kısa sürede hilafetin etrafında birleşir. Hilafet ilga edilmedi, Meclis’e devredildi. Meclis kararı gözden geçirip, hilafeti ihya edebilir. 15 dakikada alınacak bir karardır'' sözleri aktrarıldı.


MANŞETTE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ
Yeni Akit’in manşetinde ise İstanbul Sözleşmesi yer aldı. “Akit ısrarla uyarmıştı” başlığının kullanıldığı manşet haberde, “Binlerce ailenin dağılmasına sebebiyet veren İstanbul Sözleşmesi’nin meydana getirdiği toplumsal yıkımı ve yol açtığı dramlarını ısrarcı haberleriyle gündeme taşıyan Akit, bir yanlışa daha engel oldu” denildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum