Yeldana Kaharman'ın otopsi raporu kayıp!

Yeldana Kaharman'ın şüpheli ölümüne rağmen otopsi raporunun kamuoyuna açıklanmadığı ortaya çıktı. Aykırı'nın yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, konuyla alakalı bugüne kadar hiçbir resmi açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili olarak AK Parti Milletvekili Tolga Ağar'dan bir açıklama geldi.

Yeldana Kaharman'ın otopsi raporu kayıp!
07 Mayıs 2021 - 11:33 - Güncelleme: 07 Mayıs 2021 - 12:38

AYKIRI / HABER MERKEZİ

Elazığ'da 28 Mart 2019'da evinde ölü bulunan Kazakistan uyruklu gazetecilik öğrencisi Yeldana Kaharman'ın şüpheli ölümü, Sedat Peker'in açıklamalarının ardından yeniden gündeme geldi. Kaharman'ın ölümü hakkında yapılan haberlere erişim engeli getirilirken, otopsi raporu olaydan 2 yıl geçmesine rağmen açıklanmadı.

"Organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak" suçlamasıyla hakında soruşturma yürütülen Sedat Peker, YouTube üzerinden paylaştığı videoda, Elazığ'da 28 Mart 2019'da evinde ölü bulunan Kazakistan uyruklu gazetecilik öğrencisi Yeldana Kaharman olayına değindi. Peker'in açıklamasıyla yeniden gündeme gelen Kaharman'ın şüpheli ölümü bugüne kadar hep soru işaretleriyle anıldı.

Mehmet Ağar'ın AK Parti'den milletvekili oğlu Tolga Ağar'ın ismininde geçtiği şüpheli ölümle ilgili yapılan haberlere erişim engeli getirilirken Kaharman'ın otopsi raporu 2 yıl geçmesine rağmen açıklanmadı. 

YELDA KAHARMAN'IN OTOPSİ RAPORU KAYIP
Yeldana Kaharman'ın şüpheli ölümüne ilişkin bugüne kadar açılan hiçbir soruşturma olmazken Kaharman'ın cansız bedeni morga kaldırılmadan "İntihar etti" diye haberler servis edilmesiyle konu kapandı. Kaharman şüpheli ölümü üzerine yapılan diğer haberlere ise erişim engeli getirilmesi dikkat çekti.

Olay açığa çıkmadan haber ajanslarının "intihar ettiği üzerinde duruluyor" ifadeleri dikkat çekiyor. İşte İHA'nın o haberi:Erişim engeli getirilen haberlerden bazıları şu şekilde;Aykırı'nın ulaştığı bölgedeki kaynaklar, 2 yıldır kamuoyuna açıklanmayan Kaharman'ın otopsi raporuna kimsenin ulaşamadığını ve Savcılık'ta da şüpheli ölüme dair herhangi bir soruşturma yapılmadığını belirttiler. Ayrıca Kaharman'ın cenaze işlemlerinin apar topar yapılarak cansız bedeninin uçakla ailesine gönderildiği ifade edildi.

Sedat Peker ise dün "Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü" başlığı ile yayınladığı videoda çarpıcı iddialar ortaya attı. Peker, Kaharman'ın şüpheli ölümü ile ilgili şu ifadeleri kullandı;
"Tolga Ağar'ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, 'Tolga Ağar bana tecavüz etti' diye. Kız şikâyet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor."

Yeldana Kahraman'ın şüpheli ölümünde ismi geçen AK Parti Milletvekili Tolga Ağar'dan açıklama geldi. Tolga Ağar, kendisi ve babası Mehmet Ağar hakkında ciddi suçlamalarda bulunan Sedat Peker'e cevap verdi.

Ağar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Ağar'ın açıklaması şöyle:

YELDANA KAHARMAN OLAYI NEDİR?
Elazığ'da yayın yapan Kanal 23 Televizyonu'nda program sunuculuğu görevi üstlenen Kazakistan Türk'ü üniversite öğrencisi Yeldana Kaharman (21), ev arkadaşı tarafından mutfakta hareketsiz bulunmuştu. Genç kızın arkadaşı hemen durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirmişti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Kaharman’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Genç sunucunun cenazesi otopsi için Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırılmıştı.

Kaharman’ın, cinsel saldırıya uğradığı ve intihar ettiği iddiası birçok medya kuruluşunda gündeme getirilmişti. Ekşi Sözlük ve Birgün'ün bu konuda yaptığı haberlere erişim engeli getirilmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum