Yarbay Ali Tatar, 12. ölüm yıldönümünde anılacak! Ali Tatar kimdir?

Ergenekon ve Balyoz kumpasları sürecinde hakkında ikinci kez tutuklama kararı verilmesi üzerine, yaşamına son veren Yarbay Ali Tatar, 12. ölüm yıldönümünde anılacak.

Yarbay Ali Tatar, 12. ölüm yıldönümünde anılacak! Ali Tatar kimdir?
17 Aralık 2021 - 17:21


Ergenekon kumpası sürecinde “emekli generallere suikast girişiminde bulunmak”la suçlanan ve hakkında ikinci kez gözaltı kararı çıkarılan Yarbay Ali Tatar’ın aramızdan ayrılışının üzerinden 12 yıl geçti. Ali Tatar, 19 Aralık 2021 Pazar günü saat 12.30'da Ankara Karşıyaka’daki mezarı başında anılacak. 

Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, sosyal medya hesabından, "'Herkes için hukuk ve adalet' diyebilen bütün dostlarımızı birlikte olmaya çağırıyoruz" notu ile yıldönümü çağrısında bulundu. ALİ TATAR KİMDİR
Ali Tatar 1967 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk, orta ve liseyi Ankara Keçiören'de okuyan Ali Tatar, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu. Ali Tatar, burada master yaptı. Ali Tatar, 1989 da açılan sınavı kazanarak eğitim uzmanı olarak teğmen rütbesiyle Deniz Kuvvetlerine katıldı.

Deniz Kuvvetleri bünyesindeki astsubay hazırlama okulu Ali Tatar'ın ilk görev yeri oldu. Tayin olduğu Karamürsel Egitim Komutanlığında eğitim plan program şube müdürlüğü yaptı. Ali Tatar, Deniz lisesi ve Deniz Harp Okulu Öğretim Başkanlığı bünyesinde kısım amirliği ile şube müdürlüğü yaptı. Son görev yeri olan Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığında, Okullar Eğitim Yönetim Şube başkanlığı yapmaktaydı. Görevleri devam ederken yüksek lisans ve doktora yaptı.

Ali Tatar, görev yaptığı birliklerde birçok başarı belgesi ve takdirname ile ödüllendirilmiştir.

5 Aralık 2009'da FETÖ'nün hazırladığı "Amirallere Suikast" kumpası kapsamında tutuklandı. 10 gün sonra tahliye edilen Yarbay Ali Tatar hakkında 3 gün sonra tekrar tutuklama kararı çıkarıldı. Tatar, bir veda mektubu bırakarak 2009 onur intiharı yaptı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum