Yangın ve seller için Cumhurbaşkanlığı kampanyasına yapılan bağışlar vergiden düşebilecek!

Türkiye'yi derinden etkileyen sel ve yangın facialarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan yardım kampanyası hakkında yeni bir detay ortaya çıktı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, kampanyaya yapılan bağışların vergiden düşebileceğini açıkladı.

Yangın ve seller için Cumhurbaşkanlığı kampanyasına yapılan bağışlar vergiden düşebilecek!
27 Ağustos 2021 - 08:49

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin sorusuna verdiği yanıtta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yangın ve seller başlattığı yardım kampanyasına katılan şirketlerin yaptıkları bağışları vergiden düşebileceğini bildirdi.

T24'ün haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 25 Ağustos tarihli yazısıyla Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyalarında yapılan nakdi ve ayni yardımların vergi matrahından indirilebileceği bilgisi verildi.

Bunun için yapılan yardımların bankalardaki ilgili hesaplara yatırıldığının banka dekontlarıyla belglendirilmesi gerektiği kaydedildi.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Adam
  1 ay önce
  Saçma sapan işler vergi mükellefi arkadaşlar şimdi hayırsever iş adamımı olacaklar. Bırakın by dolambaçlı alengirli işleri diyecemde ....
 • Vatandaş
  1 ay önce
  Biz de öyle yapıyoruz. Şirket hattından sms gönderiyoruz.