Yangın söndürme uçağı olmayan Orman Genel Müdürlüğünden 'VIP Hangar' projesi!

Kendisine ayrılan 193 milyonluk bütçenin ilk 6 ayında yalnızca 3.4 milyonunu kullanan OGM, 26 helikopter alımı için yalnızca bin TL ödenek ayırmasıyla gündeme gelmişti. OGM’nin yeni bir skandalı daha ortaya çıktı.

Yangın söndürme uçağı olmayan Orman Genel Müdürlüğünden 'VIP Hangar' projesi!
06 Ağustos 2021 - 11:36
Orman yangınlarını söndürmek için yeterli hava aracına sahip olmayan Orman Genel Müdürlüğünün 3 ay önce yeni hangar projesi çizdirdiği ortaya çıktı. VIP bölümünün bulunduğu hangar “Türk Kuşu” olarak adlandırılırken proje, 396 bin TL’ye ihaleye çıkarıldı. 

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre; yeni hangar inşaatının yapım işi ihalesi ise 4 Mayıs’ta açıldı. Açık ihale yöntemiyle gerçekleştirilen ihaleye verilen teklifleri toplayan idare, tekliflere yönelik değerlendirmesini tamamladı; ancak ihale sonucu henüz açıklanmadı. Teklif vermek için son gün 27 Mayıs olarak belirlendi. İhalenin sonucunun ağustos ayı tamamlanmadan açıklanacağı belirtildi.

YANGINLARI SÖNDÜREMEYEN OGM, ESKİ YANGARI YIKARAK VIP BİNA İNŞA EDECEK
İhale dosyasına göre hangar, OGM’nin halen kullanılan hangarı yıkılarak aynı yere inşa edilecek. Yeni hangarda bir adet de VIP binası olacak. VIP binanın mimarı yapısı, ihale dosyasında belirtilen teknik özelliklere göre şekillendirilecek.

Öte yandan “Türk Kuşu Yeni Hangar Uygulama Projesi Hazırlanması İşi” için bir mühendislik firması ile 27 Nisan’da 396 bin TL’lik sözleşme imzalandığı belirtildi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Rabbim yarattin bari bir göz at.!
  2 ay önce
  ya siz ne kadar Din'i her türlü isinizde kullanmaya alismissiniz..Rabbimiz deyip emirlerini yerine getirmeyen sizler icin (her türlü kul hakki yiyen sizler icin) RABBIN isi gücü yokta sizin Ucaklarinizi verecek..! O Rabbiniz size BEYIN vermis azicik onu kullanmasini bile bilmiyorken niye yardim etsin ki....Mal olmak zor mu zor.!
 • solmaz
  2 ay önce
  Üzülmeyin. Hangarı veren RAB'BBİM iki kanatlı kıçı kırık üç beş tayyare de elbette verecektir.