Yağışlı hava etkisini artırıyor: Meteoroloji'den 61 il için sağanak yağış uyarısı

Yağışlı hava Haziran ayında etkisini göstermeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahminlerini paylaştı. 5 günlük rapora göre İstanbul dahil 61 il için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Yağışlı hava etkisini artırıyor: Meteoroloji'den 61 il için sağanak yağış uyarısı
24 Haziran 2022 - 09:43


Uzun süredir tüm yurtta etkili olan sağanak yağışlar etkili olmaya devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahmin raporunu paylaştı.

5 günlük tahminlere göre önümüzdeki günlerde de yağışlar yurt genelinde etkili olmaya devam edecek. Meteoroloji, İstanbul dahil 61 il için sağanak yağış uyarısı yaptı. Sel, ani su baskınlarına karşı ise vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Kütahya, Denizli, Çankırı ve Diyarbakır çevreleri ile Eskişehir ve Ankara'nın kuzey çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Sakarya, Kocaeli, Isparta, Erzincan ve Ardahan çevreleri ile Burdur'un doğu, Antalya'nın iç kesimleri, Kars ve Erzurum'un kuzey, Tunceli ve Malatya'nın kuzeybatısında yerel kuvvetli olması bekleniyor.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum