WhatsApp'tan "Son görülme" kararı: 'Kara liste' dönemi geliyor!

WhatsApp, milyonlarca kullanıcının şikayetçi olduğu "Son görülme" özelliğinde değişikliğe gidiyor. Buna göre WhatsApp kullanıcıları, artık 'kara liste' oluşturarak, bu kişilerden son görülme zamanını gizleyebilecek.

WhatsApp'tan "Son görülme" kararı: 'Kara liste' dönemi geliyor!
07 Eylül 2021 - 12:25


Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp devrim gibi bir özelliğe imza atmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 1.6 milyar kullanıcıya sahip olan WhatsApp, milyonlarca kullanıcının şikayetçi olduğu "Son görülme" özelliğinde değişikliğe gidecek.

NTV'nin WABetaInfo sitesinden aktardığı habere göre, 'gizlilik' ayarlarında yeni bir düzenlemeye gitme kararı alan WhatsApp, Android ve iOS'te beta olarak bir özelliği kullanıma sundu.

Güncellemeyle birlikte WhatsApp kullanıcıları; 'son görülme' özelliğini 4 farklı şekilde kullanabilecek.

'Herkes', 'Kişilerim' ve 'Kimse' dışında 'Kişilerim hariç' seçeneği de kullanıcılara sunulacak. Bu 'kara liste'ye eklenen kişiler, son görülme saat ve tarihinizi göremeyecek.

Henüz bu özelliklerin tüm kullanıcılar için ne zaman devreye gireceği hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

TASARIM DEĞİŞİKLİĞİ DE YAPACAK
WhatsApp, iOS kullanıcıları için ufak bir tasarım değişikliği yapacak. Uygulamada, iOS'a gelecek olan ve sohbet baloncuklarının tasarımına odaklanan yeni güncellemeyle sohbet baloncuklarının rengi, tarzı ve büyüklüğü de değişmiş olacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum