WhatsApp'tan 4 yeni özellik: Çevrimdışı mesajlaşma geldi!

WhatsApp, masaüstü versiyonu için 4 yeni özelliğini duyurdu. Güncellemeyle birlikte WhatsApp'ın uçtan uca şifreleme özelliği masaüstünde de faaliyete geçerken, kullanıcılar artık çevrimdışı da mesajlaşabilecek.

WhatsApp'tan 4 yeni özellik: Çevrimdışı mesajlaşma geldi!
07 Kasım 2021 - 10:21 - Güncelleme: 07 Kasım 2021 - 12:52

İsmini Meta olarak değiştiren Facebook çatısı altında faaliyet gösteren anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, web (masaüstü) versiyonu için uygulamaya geçecek dört yeni özelliğini duyurdu. İşte yeni gelen dört yeni özellik:

FOTO DÜZENLEYİCİ
WhatsApp’a gelen özellik ile birlikte uygulamaya masaüstünden girildiğinde fotoğrafın üzerine yazı yapıştırılıp fotoğraf düzenlenebilecek. Bu özellik daha önce mobil versiyonda kullanılırken, ilk kez masaüstü versiyonda kullanıma sunuldu.

ÇIKARTMA ÖNERİSİ
Uygulamaya gelen bir diğer özellik ise, kullanıcıların mesajlaşma sırasında konuşma metnine uygun olarak çıkartma önerisi alabilmesi oldu. Kişiler konuşmaları sırasında önerilen sticker’ı (çıkartma) seçerek daha hızlı yazışabilecek.

WEB SÜRÜME UÇTAN UCA ŞİFRELEME
WhatsApp’a gelen son özellik ise, mobil uygulamada gelen uçtan uca şifreleme yönteminin masaüstü versiyonda da faaliyete geçmesi olarak açıklandı.

Bu özellikle beraber WhatsApp, masaüstü sürümünde gelen bağlantı linklerinin önizlemesini kullanıcılarına sunarken, kişilerin linke tıklamadan önce bilgi almasına olanak tanıyacak.

ÇEVRİMDIŞI MESAJLAŞMA ÖZELLİĞİ
Bununla birlikte kullanıcılar artık telefonlarını çevrimdışı tutmak zorunda kalmadan mesaj gönderip, alabilecekler.

‘HERKES İÇİN SİL’ SINIRSIZ OLACAK
Gelen güncellemeler ile birlikte mesajlaşma uygulamasının yakın zamanda sohbetlere ‘Herkes için sil’ özelliğinin süresini sınırsız yapacağı belirtiliyor.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ankaralı Fatma
  3 hafta önce
  AMAN NE HOŞ NE GÜZEL WEB, MASA ÜSTÜ, ÇEVRİMDIŞI, GRUP KONUŞMASI, GÖRÜNTÜLÜ DERKEN İNSANLARI İYİ BİRBİRİNE DÜŞÜRÜN SİZİN GİBİ BÜTÜN PROGRAMLARIN TEMELLİ KALDIRILMASI DİLEĞİ İLE
 • Yaşar aykan
  3 hafta önce
  Watsap iyice çöp çatan oldu .fuhuşa davet işte başka bir şey değil..evlilikler boşuna bitmiyor ihanetler çoğalıyor ortada yuva kalmayacak bu gidisle