WhatsApp'ın çoklu cihaz özelliği Türkiye'de: İnternetsiz WhatsApp kullanılabilecek!

Whatsapp’ın yaptığı son güncellemeyle birlikte, Türkiye’deki kullanıcıların uzun süredir beklediği çoklu cihaz desteği özelliği kullanılabilir hale geldi. Artık kullanıcılar, telefonda internet bağlantısı gerekmeden WhatsApp’ı bilgisayarda kullanmaya devam edebilecek.

WhatsApp'ın çoklu cihaz özelliği Türkiye'de: İnternetsiz WhatsApp kullanılabilecek!
15 Eylül 2021 - 12:42 - Güncelleme: 15 Eylül 2021 - 14:22
Bir süre önce çoklu cihaz desteğini kullanıma sunan çevrim içi mesajlaşma uygulması WhatsApp, henüz beta sürecinde olan özelliğini çoğu kullanıcıya dağıtmaya başlamıştı. Bugün itibarıyla Türkiye'de de bu özellik kullanıma sunuldu.

İNTERNETSİZ KULLANILABİLECEK
Böylece kullanıcılar artık telefonda internet bağlantısı gerekmeden WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilecek. WhatsApp üzerinden birisiyle konuşmanız için web tarayıcısından da yararlanabiliyorsunuz. Bu noktada kullanıcıya yerine göre daha fazla kolaylık sunuyor. Ancak önceden telefonunuzun interneti kapalı olduğunda bilgisayarınız üzerinden anlık mesajlaşma uygulamasına erişim sağlanmıyordu.

BAĞLANTI KESİLMEYECEK
Haber Global'in Shiftdelete'te yer alan haberden aktardığına göre; WhatsApp, beta süreciyle getirdiği çoklu cihaz desteği sayesinde eşleştirme imkanı tanıdı. Böylece kullanıcılar telefonlarını bilgisayarlarıyla eşleştirerek bağlantıda kalmaya devam etti. Bunun yanı sıra uygulama artık mesajları direkt bilgisayara indirerek yine bağlantı kesilmesi gibi durumlara imkan vermiyor.

WHATSAPP ÇOKLU CİHAZ DESTEĞİ NASIL KULLANILIR?
WhatsApp‘ın beta olarak kullanıma sunduğu çoklu cihaz desteği çeşitli durumları içeriyor:
  • WhatsApp uygulamasını aynı anda en fazla 4 ikincil cihaza kadar kullanabiliyorsunuz.
  • WhatsApp hesabınıza tek seferde sadece bir tane telefon bağlayabilirsiniz.
  • WhatsApp hesabınızı kaydetmeniz ve kullanacağınız yeni cihazlarınızı telefonunuza bağlamanız gerekiyor.
  • Akıllı telefonunuzu 14 günden fazla kullanmazsanız bağlı cihazların bağlantısı etkisiz hale geliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum