Volkswagen, 84 yıl sonra ismini değiştiriyor!

Volkswagen'in yanlışlıkla yayınladığı basın açıklamasında şirketin ismini değiştireceği ortaya çıktı. Volkswagen'in ABD'deki operasyonu için şirketin adını "Voltswagen of America" olarak değiştireceği öğrenildi.

Volkswagen, 84 yıl sonra ismini değiştiriyor!
30 Mart 2021 - 11:11


Volkswagen, şirketin isim kararı ilgili bir ay sonra yayımlamayı planladığı basın açıklamasını yanlışlıkla sitesinden yayımladı. Yanlışlıkla ortaya çıkan açıklamada, Volkswagen’ın ABD operasyonu için ismini "Voltswagen of America" olarak değiştireceği öğrenildi.

Şirket sözcüsü konuyla ilgili bir yorumda bulunmezken konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler basın açıklamasının doğruluğunu teyit ettiler.

Bloomberg HT'nin aktardığına göre; yanlışlıkla yayımlanan açıklamada, şirketin isim değişikliğinin Mayıs ayında gerçekleşmesi ve Volkswagen’ın elektrikli teknolojilere yatırım planının kamusal bir duyurusu olması bekleniyordu.

Açıklamada, “Volkswagen mirasının temellerinin korunacağı” belirtilirken, şirketin benzinli arabalar için kullandığı koyu mavi logosu yerine, yeni elektrikli arabalarda açık mavi yeni bir logonun kullanılacağı vurgulanıyordu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum