Veyis Ateş'ten Ses kaydı açıklaması: "Montaj, yayınlayanlar SBK ile ilişkili, hukuki haklarım var"

Veyis Ateş, SBK ile arasında geçen telefon konuşmasının ses kaydının montaj olduğunu ileri sürüp, yayınlayanlar hakkında hukuki işlem başlatacağını açıkladı.

Veyis Ateş'ten Ses kaydı açıklaması: "Montaj, yayınlayanlar SBK ile ilişkili, hukuki haklarım var"
20 Haziran 2021 - 14:16

Veyis Ateş ve Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen "10 milyon euro istedi" iddiasıyla günlerdir konuşulan ses kaydının bir bölümü bugün yayınlandı.

Telefon konuşmasında Ateş ve Korkmaz arasındaki diyalog 52 saniye sürüyor.

Konuya ilişkin Twitter hesabın bir açıklama yayınlayan Ateş, kaydı yayınlayanları "Sezgin Baran Korkmaz'ın medyadaki paralel yapılanmaları" olarak tanımladı. Ateş, kaydın montaj olduğunu iddia ederek hukuki yollara başvuracağını söyledi:

"Kamuoyuna saygıyla;
Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır.

Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp "Benim ABD'de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum." dedikten 24 sonra, ABD'nin talebiyle Avusturya 'da tutuklanan, kendi ifadesiyle "Tanrının yetiştirdiği bu özel insanın" yurtiçi ve yurtdışındaki bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir.Sahibi tutuklanan birtakım şahıslar, iş üstü yakalanmanın telaşıyla alelacele montajlanmış bu ses kaydını, tıpkı geçmişteki örnekleri gibi sosyal medyada servis etmişleridir.
"Bu özel insan" nihayet yargı önünde hesap verecektir.

Bir kez daha tekraren ifade ediyorum. Bu ses kaydı oluşturulmuş bir ses kaydıdır. Büyük bir hezeyan yaşayan bu şahısla yaptığım hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır.

iftira ve hakaret niteliği taşıyan bu ses kaydını oluşturanlar, Sezgin Baran Korkmaz'ın medyadaki paralel yapılanmaları ve bu kumpasa aracılık yapanlar hakkında hukuki haklarım mahfuzdur.
Bilgilerinize saygıyla sunarım."


YORUMLAR

  • 1 Yorum