Ümit Özdağ ve Enver Aysever arasında gerginlik: "Uluslararası hukukta tek bir madde gösteremezsiniz"

Ümit Özdağ'ın konuk olduğu ve Enver Aysever'in sunucu yorumcu olarak bulunduğu programda gerginlik yaşandı. Aysever, "Sığınmacıları uluslararası hukuka göre gönderemezsiniz" sözlerine "Bana bir tek madde gösterin gönderemeyeceğimize dair" ifadeleriyle tepki gösterdi. İşte o anlar...

Ümit Özdağ ve Enver Aysever arasında gerginlik: "Uluslararası hukukta tek bir madde gösteremezsiniz"
31 Mart 2022 - 10:58 - Güncelleme: 01 Nisan 2022 - 12:18


Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, TELE1’de Enver Aysever’in sunduğu Ayrıntılar isimli programa konuk oldu.

Aysever, Türkiye’deki sığınmacıların Uluslararası hukuka göre gönderilemeyeceğini iddiasına tepki gösteren Özdağ, Uluslararası Hukuk’a göre gönderileceklerini iddia ederek, “Suriye’deki iç  “AKP’nin yaptığı hatanın bedelini Türk halkı ödeyemecek” dedi.

Ümit Özdağ’ın tepkisini sürdürmesi Aysever, Özdağ’a ‘Niye gerilim ile geldiniz?’dedi. Özdağ, Aysever’in Uluslararası Hukuka göre sığınmacıları yollanamayacağını söylediği için gerildiğini ifade etti.

Aysever'den uluslararası hukukta geri gönderimi engelleyen tek bir madde gösterilmesini isteyen Özdağ'ın tepkisi program boyunca sürdü. O anlarda Aysever'in sesinin titremesi dikkat çekti:

"SİZİ ÇOK IRKÇI BULDUM"
Özdağ, Aysever'in "Sığınmacılar gitse ve Kürtler ile Türkler baş başa kalsa, Türkiye'deki doğum oranlarına baktığımızda  Kürt nüfus artışının Türklerin 5 katı olduğunu görüyoruz kabaca. Yarın Kürt kökenlilerin nüfusu artsa, Türklerin nüfusu azalsa onlara da çözümleriniz var?" sorusuna yanıt verdi. Özdağ, "Sizi çok ırkçı buldum. Türk toplumunu Türk-Kürt diye ikiye bölüyorsunuz" dedi.

 YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa KUYU emekli öğretmen
    1 ay önce
    Enver Aysever ile aynı mahalleden olmakla birlikte her zaman itici bulurum kendisini Bu iticilik biraz abartılı ve ben bilirim havalarından geliyor gibi gelir bana.Karşı mahallede de böyle bir borazancı başı var.İsmi Erkan galiba.Biri ver çawbella der,diğeri ver mehteri diye tepinir.Tabi bizim mahalle her zaman entel ve kültürlü dür orası da bir gerçek!