Ümit Özdağ'dan ittifak ve oy oranı açıklaması

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, partisinin oy oranı ve ittifak konusu hakkında açıklamalarda bulundu. Özdağ, ittifak konusunun gündemlerinde olmadığını söyledi.

Ümit Özdağ'dan ittifak ve oy oranı açıklaması
07 Haziran 2022 - 14:37


Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, çeşitli ziyaretler için geldiği Aksaray'da basın mensuplarıyla buluştu. ÖZdağ, partisinin oy oranı ve ittifak hakkında konuştu.

Zafer Partisi 1. Olağanüstü Kongresi'nin Temmuz ayının sonunda yapılacağını belirten Özdağ, "Bu süreçte hızla il teşkilatlarımızın ve kongrelerimizin gerçekleştirilmesini yürüttük. Şu anda Zafer Partisi, Türkiye'nin 62 ilinde örgütlenmiş durumda. Kongremiz gerçekleşene kadar 81 ilde örgütlenmemizi tamamlamış olacağız" dedi.

Özdağ, partisinin oy oranına ilişkin ise şu ifadeleri kullandı:
"Zafer Partisi'nin 9 ay önce kurulmasından bugüne Türk siyasetinde dengeler köklü şekilde değişmiştir. İki cepheye bölünmüş Türk siyaseti, yeniden yapılanmaktadır. Türk halkının gerçek sorunlarını gündeme getirmeyen bu iki cepheli Hacivat-Karagöz oyununu, Zafer Partisi her iki ittifakın da içinde yer almayarak ve Türk halkının gerçek sorunlarını dile getirerek bozmuştur ve bozmaya devam edecektir. Birkaç gün önce yapılan en kapsamlı araştırmalardan birisinin ortaya koyduğu sonuç Zafer Partisi'nin oy oranının yüzde 7,4 olduğudur."

İTTİFAK AÇIKLAMASI
Özdağ, "Diğer partilerle ittifak, Zafer Partisi'nin gündeminde yok. Daha seçimlere bir sene var. Bu süre içerisinde siyasette hangi gelişmeler olur, onları henüz bilmiyoruz. Gündemimiz tek başına seçime girmek üzerine" diye konuştu.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum