Ulaştırma Bakanı'ndan köprü ve otoyol geçiş ücretleri hakkında açıklama: Zam değil güncelleme!"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, köprü ve otoyol geçiş ücretilerine yapılan zamla ilgili sorulan soruya ilginç bir cevap verdi. Karaismailoğlu, "Zam değil güncelleme" dedi.

Ulaştırma Bakanı'ndan köprü ve otoyol geçiş ücretleri hakkında açıklama: Zam değil güncelleme!"
20 Mayıs 2021 - 09:58

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçiş ücretlerine yapılan zammın, zam olmadığını savundu. Karaismailoğlu, fiyat artışını "zam değil güncelleme" diyerek açıkladı.

"ZAM DEĞİL GÜNCELLEME"
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın köprü ve otoyol geçiş ücretlerinin hangi kriterlere göre hesaplanıp zam yapıldığına dair sorusuna Ulaştırma Bakanı Karaismiloğlu, "Geçiş ücretleri döviz kuru üzerinden yapılan hesaplamalar ile Türk Lirası olarak uygulanmaktadır. Bu durum, geçiş ücretlerine uygulanan bir zam olmayıp sözleşmenin gereği olarak yapılan güncellemelerdir" ifadeleriyle cevap verdi.

Sözcü'ye konuşan CHP'li Başarır, "Bakan vatandaşlara müşteri gözüyle bakıyor. 7 soruluk önergemize vermiş olduğu iki satırlık yanıtta, köprü ve otoyol araç geçiş ücretlerinde bir zam yapılmadığını, döviz kuru üzerinden hesaplanıp, Türk Lirası olarak uygulandığını belirtmiş” dedi.

KATAR'A İNDİRİM, VATANDAŞA ZAM
Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Katarlıların sahibi olduğu BEIN Sports'a dolar kurunu sabitlediler. Konu kendi vatandaşlarına gelince, araç geçiş ücretlerinde firmalardan hiçbir indirim talep etmeyip, sokağa çıkma yasaklarında dahi araç geçiş garantisi kapsamında parayı işletmeci firmalara ödüyorlar” dedi.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum