Ukrayna lideri Zelenski, Putin'e meydan okudu: Karadeniz'in dibini görecekler

Ukrayna lideri Zelenski, Rusya'yla bugün yapılacak olan müzakere görüşmeleri öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Zelenski, “Odessa şehrimizi yok etmek istiyorlar, ancak Karadeniz'in sadece dibini görecekler" dedi.

Ukrayna lideri Zelenski, Putin'e meydan okudu: Karadeniz'in dibini görecekler
03 Mart 2022 - 14:02


Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde bugün 8. güne girilirken iki ülkenin heyetleri müzakere toplantılarının ikincisini yapmak üzere bugün Belarus sınırında bir araya gelecek.

Müzakere öncesi Ukrayna lideri Zelenskiy'den yeni bir açıklama geldi. Putin'e meydan okuyan Zelenskiy, "Savunmamızın tüm hatları güvende. Ruslar bunalımda. Odessa şehrimizi yok etmek istiyorlar, ancak Karadeniz'in sadece dibini görecekler. Vurulan her sokağı, her evi yeniden inşa edeceğiz." dedi.

Zelenski, tüm dünyadan destek gördüklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
"Dost ülkelerinde bize yardımlar geliyor. Herkes bizden destek alacak. Engelli maaşlarını da yükselteceğiz. Ukrayna silah desteği almaya devam ediyor, destek büyüyor. Yurt dışından 16 binden fazla gönüllü asker destek için geliyor."

"ŞEHİRLERİMİZE SADECE ROKET ATABİLİYORLAR"
Rusya'nın taktik değiştirdiğini söyleyen Zelenski, "İşgalciler taktik değiştirmek zorunda kaldılar: Şehirlere sadece roket atıyorlar, topraklarımızda önemli bir şey yapamadıklarının bir itirafıdır bu. Tüm katedrallerimizi ve kiliselerimizi yok etseniz bileTanrıya, Ukrayna'ya ve insanlara olan inancımızı yok etmeyeceksiniz. Her evi, her sokağı ve her şehri restore edeceğiz. Devletimize ve her Ukraynalılara yaptığınızın hesabımıbize vereceksiniz." dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum