Ukrayna'da koronavirüs aşısı olan herkese para verilecek

Dünyada koronavirüse karşı aşılama devam ederken, Ukrayna'dan aşıya teşvik amaçlı bir hamle geldi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, aşı olan her Ukraynalıya bin grivna (yaklaşık 380 TL) para ödülü verileceğini duyurdu.

Ukrayna'da koronavirüs aşısı olan herkese para verilecek
16 Kasım 2021 - 10:00

Koronavirüse salgınına karşı tüm dünyada aşılama çalışmaları sürerken, Ukrayna'da dikkat çeken bir uygulama başlatılıyor. Ukrayna'da halkı Covid-19 aşısı yaptırmaya teşvik etmek amacıyla para ödülü verileceği duyuruldu.

AŞI OLAN HERKESE 380 TL
Sosyal medya hesaplarından halka seslenen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, iki doz korona virüs aşısını olup yeşil aşı kartını alan vatandaşlara “Diya” uygulaması üzerinden bin grivna (yaklaşık 380 TL) para ödülü dağıtılacağını açıkladı.

3 MİLYAR ÖDENEK AYRILDI
Zelenskiy, 19 Aralık'tan itibaren başlayacak programa şu an 3 milyar grivna (yaklaşık 1 milyar 200 milyon TL) ödenek ayrıldığını ve yılbaşından sonra da aynı miktarda ödeneğin söz konusu programa ayrılacağını bildirdi.

Dağıtılacak olan para ödülü, sadece spor salonlarında, sinema salonlarında ya da ülke içi seyahatlerde kullanılabilecek. Pandemide zarar gören söz konusu sektörlerin maddi zararlarının bir kısmının bu şekilde karşılanması amaçlanıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum