Ukrayna açıkladı: Putin'in 'sağ kolu' Tümgeneral öldürüldü

Ukrayna İçişleri Bakanlığı Danışmanı Anton Geraşenko, Putin'in 'sağ kolu' olarak tanımlanan Rus Tümgeneral Andrey Sukhovetsky'nin Ukrayna askerlerince öldürüldüğünü ileri sürdü.

Ukrayna açıkladı: Putin'in 'sağ kolu' Tümgeneral öldürüldü
05 Mart 2022 - 09:43


Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminin 10. gününde yeni gelişmeler yaşanıyor. Rusya, insani koridor nedeniyle geçiçi ateşkes ilan edildiğini açıkladı. Ukrayna'da askeri olarak hedeflerine henüz ulaşamayan Rus ordusunda en büyük kayıp ise Cuma günü yaşandı.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı Danışmanı Anton Geraşenko, ülkesine saldıran Rus ordusundan bir generalin öldürüldüğünü duyurdu. Geraşenko, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Rusya 41. Ordu Komutan Yardımcısı Tümgeneral Andrey Sukhovetsky'nin Ukrayna askerlerince Çernigiv bölgesinde öldürüldüğünü iddia etti.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısını, "Hemen durmazsa Rusya'yı yok edecek kanlı macera" olarak nitelendiren Geraşenko, Ukrayna'nın Rusya için yeni Afganistan olacağını ifade etti.

ŞİMDİYE KADARKİ EN BÜYÜK KAYBI
ABD medyası, 47 yaşındaki Rus General Sukhovetsky'nin Ukrayna savaşında Rusya'nın şimdiye kadarki en büyük kaybı olduğunu yazdı. Rus basınında da generalin Ukrayna'daki 'özel operasyonlarda' öldüğü doğrulandı. Suriye'de de görev yapan Andrey Sukhovetsky'nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakın bir isim olduğu belirtildi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Dahi Bilal
    2 ay önce
    Erol Olçok'un ölmesi nasıl birilerine problem olmadıysa, bu generalin ölmesi de Putin'e problem teşkil etmez, bir kurşun kaç para sizin haberiniz var mı?