Uğur Işılak'ın iktidar eleştirisi olarak yorumlanan "Haramiler" sözleri AK Parti'yi rahatsız etti

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen, kısa bir dönem milletvekilliği de yapan Uğur Işılak'ın iktidarı hedef alması şeklinde yorumlanan "Memlekete harami dadandı" sözleri AK Parti'de rahatsızlığa yol açtı. Işılak'ın, parti programları iptal edilebilir.

Uğur Işılak'ın iktidar eleştirisi olarak yorumlanan "Haramiler" sözleri AK Parti'yi rahatsız etti
28 Mart 2022 - 12:27 - Güncelleme: 28 Mart 2022 - 14:04


Şarkıcı Uğur Işılak'ın sosyal medyada büyük yankı bulan konuşması AK Parti'yi karıştırdı.

Işılak, kişisel YouTube kanalında uzayan yağ kuyruklarıyla ilgili kendi anlatımıyla bir video paylaştı. Paylaştığı videosunda çarpıcı ifadeler kullanan Işılak, Neyzen Tevfik'in sözlerinden alıntı yaptı.

Ancak Tevfik'in sözlerinde açık bir yönetim eleştirisi bulunurken ""Ekmek herkese yetecekti aslında. Tarlaya karga dadandı, ambara fare, fırına hırsız, memlekete harami." sözleri dikkat çekti.

AK PARTİ TEŞKİLATLARINA AKTİF EĞİTİMCİLİK VERİYOR
Uğur Işılak bir daha milletvekili gösterilmemesine rağmen iktidar ile ilişkilerini korumaya devam ediyor.

Işılak şu anda birçok AK Parti teşkilatının eğitim programlarına "Güzel konuşma, diksiyon" konusunda çağrılan isimlerin başında geliyor.

Işılak, aynı zamanda AK Parti Belediyelerin programlarına da en çok davet edilen şarkıcılar arasında.

AK PARTİ'DE RAHATSIZLIK
Işılak'ın kişisel YouTube kanalında yağ kuyrukları ile ilgili yapmış olduğu yorum AK Parti Genel Merkezi'nde rahatsızlığa yol açtı.

AK Partili yöneticiler "Kendisiyle konuşulsun, sosyal medyada sözleri aleyhimize kullanılıyor" diyerek Işılak'a mesaj gönderdikleri öğrenildi. 

Konuyla ilgili olarak Işılak'ın yanlış anlaşıldığını savunan bazı AK Partili yöneticiler videonun kaldırılması için Işılak'tan talepte bulunulması noktasında bir çözüm sundular.

IŞILAK ÜZGÜN
AK Parti'deki Uğur Işılak kriziyle ilgili olarak ara çözüm noktası bulunmazsa şarkıcının belediye konserleri ve parti içi eğitim programlarının iptal edilebileceği belirtiliyor.

Öte yandan Işılak'ın yaşananlardan dolayı üzgün olduğu ve kendisinin böyle bir mesaj verme gibi bir niyeti olmadığını üst yönetime aktardığı öğrenildi.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • solmaz
  1 ay önce
  Önce Fatih Kısaparmak ve şimdi de Uğur Işılak. Fatih Kısaparmak milletin gönlüne taht kurdu. Doğru söyleyince iktidar üstünü çizdi. Uğur Işılak hep iktidar kayığında idi. Acaba ne oldu da kazan kaldırdı?
 • İlyas46
  1 ay önce
  UĞUR ABİ HARAMİ DEYİNCE AKP NEDEN RAHATSIZ OLDU Kİ,YAĞ STOKLAYANLAR,FAHİŞ ZAM YAPANLAR, YOLSUZLUK YAPANLAR,ADAM KAYIRANLAR,İŞÇİNİN HAKKINI ÖDEMEYENLER,VERGİ KAÇIRANLAR,KUL HAKKI YİYENLER BUNLAR HARAMİ DEĞİLDE NE ? BENCE HARAMİLERİN AĞ BABALARI BUNLAR BENİM YAZIMDA HİÇBİR PARTİNİN ADI YOK KİM ÜZERİNE ALIYORSA RAHATSIZ OLMASINDAN GURUR DUYARIM...