Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'den kendilerini hedef alan Veyis Ateş'e çok sert cevap!

HaberTürk çalışanı Veyis Ateş, istifasının ardından suskunluğunu bozmuş ve gazeteciler Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil'i hedef almıştı. Dündar'dan Ateş'e yanıt gelirken Özdil'de Dündar'a destek verdi. Uğur Dündar, “Veyis Ateş bana göre gazeteci değildir. Bir ‘hiç’ bile değildir” ifadelerini kullandı. Yılmaz Özdil ise "Altına imza atarım, hep söylüyorum, s**indirik tipleri ciddiye alma ağabey" dedi.

Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'den kendilerini hedef alan Veyis Ateş'e çok sert cevap!
22 Eylül 2021 - 19:27

Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediğine dair ses kayıtlarının yayınlamasının ardından HaberTürk'ten istifa eden Veyis Ateş, suskunluğunu bozdu. Ateş, gazeteciler Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'i hedef aldı. Ateş'in açıklamaları sonrasında Dündar ve Özdil'den peş peşe açıklamalar geldi. İşte detaylar...

UĞUR DÜNDAR VE YILMAZ ÖZDİL'İ HEDEF ALDI
İstifasının ardından Haziran ayında kendi mal varlığının araştırılması için suç duyurusunda bulunacağını avukatlarının hazırlık yaptığını söyleyen Ateş, yeni açıklamasında Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil arasında bir süre önce yaşanan ve ekrana da yansıyan gerilime de isim vermeden gönderme yaparak, "Neydi sizi beddualaşacak kadar hırçınlaştıran bu durum? Size bir şey anlatmaktan vazgeçtim" dedi.

Ateş şu ifadeleri kullandı:
Ben yapmadığım bir şeyle iddia ve itham edilirken; biri, diğerine 'Para aldın' diyor. Diğeri ona canlı yayında bi’ küfretmediğini bırakıyor. Sonra öpüşüp koklaşılıyor, barışılıyor. Fonlanma listeleri çarşaf çarşaf ortalığa saçılıyor. Bizim sözde gazeteciler havaya bakıp ıslık çalıyor.

Hoop! Bi’ saniye..! E hadi beni sîgaya çektiğiniz gibi onlara da sorsanıza..! 'Meslek büyüğü! abilerimiz..! Nedir bu durum? Tamam yanlış anlaşılmışsınız da neydi sizi beddualaşacak kadar hırçınlaştıran bu durum..!?' diye…?  İşte bu ikiyüzlülüğünüzden sonra vazgeçtim sizlere bi’şi anlatmaktan, göstermekten… Gidin yatın! 'Tarafsız gazeteciyim ben' nidalarınıza da sifon çekin.


"ZURNANIN SON DELİĞİ"
Uğur Dündar'dan, Veyis Ateş'in açıklamalarına cevap geldi. Uğur Dündar, "Sen, benim meslek namusumu sorgulayacaklar sıralamasında ancak zurnanın son deliği olabilirsin!" ifadelerini kullandı.

Dündar, "Veyis Ateş, sen ana rahmine düşmeden iki yıl önce ben, canım pahasına halkın gerçekleri öğrenme hakkına hizmet ediyordum. Bugün de doğru bildiğim yolda yılmadan, dimdik ilerliyorum. Sen, benim meslek namusumu sorgulayacaklar sıralamasında ancak zurnanın son deliği olabilirsin!" dedi.

"VEYİS ATEŞ BİR 'HİÇ' BİLE DEĞİLDİR"
Ayrıca Dündar, "Veyis Ateş bana göre gazeteci değildir. Bir "hiç" bile değildir!" diye yazdı. Dündar'ın bu ifadelerine Yılmaz Özdil'den destek geldi.

Özdil, "Altına imza atarım, hep söylüyorum, s**indirik tipleri ciddiye alma ağabey" ifadelerini kullandı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum