UEFA ülkeler sıralamasında son durum! Türkiye 2 sıra yükseldi

Avrupa kupalarında 5. hafta maçlarının sona ermesiyle birlikte UEFA ülkeler sıralamasında son durum belli oldu. Türkiye, temsilcilerimiz Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin puansız kapattığı haftada Galatasaray'ın galibiyetiyle 16.'lığa yükseldi.

UEFA ülkeler sıralamasında son durum! Türkiye 2 sıra yükseldi
26 Kasım 2021 - 09:38

 Avrupa kupalarında gruplardaki 5. maçlar geride kaldı. Haftaya 25.100 puanla ve 18. sırada başlayan Türkiye, UEFA ülke puanı sıralamasında 16.'lığa yükseldi. İşte detaylar...

Beşiktaş, Ajax'a 2-1; Fenerbahçe de Olympiakos'a 1-0 yenilerek kıl payı puan kaybederken Galatasaray, Marsilya'yı 4-2 yenerek ülke puanı sıralamasında Türkiye'ye önemli bir katkı yaptı.

Puanını 25.900 yapan Türkiye, tek galibiyet alabilmesine rağmen iki sıra yükselmeyi başardı. Bunda Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti'nin kötü sonuçlarla gerilemesi etkili oldu. Avrupa kupaları için kilit konumdaki 15. basamakta bulunan Yunanistan'ın ise 25.950 puanı var.

Eğer Türkiye UEFA ülke sıralamasında ilk 15'e giremezse, Avrupa kupalarına katılacak takım sayısı 5'ten 4'e düşecek. Süper Lig, Şampiyonlar Ligi'ne tek takım gönderecek ve o ekip eleme oynayacak. Ayrıca UEFA Avrupa Ligi'ne takım gönderemeyecek olan Türkiye'nin diğer 3 temsilcisi ise UEFA Konferans Ligi'nde yer alacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum