UEFA, Milan'ın şikayet ettiği Cüneyt Çakır hakkında kararını verdi!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Milan - Atletico Madrid maçını yöneten ve verdiği kararların ardından Milan tarafından UEFA'ya şikayet edilen Cüneyt Çakır hakkında karar verildi.

UEFA, Milan'ın şikayet ettiği Cüneyt Çakır hakkında kararını verdi!
07 Ekim 2021 - 14:21
İtalyan temsilcisi Milan ile İspanyol temsilcisi Atletico Madrid arasındaki mücadeleyi yöneten Cüneyt Çakır, verdiği kararlar ile tepki çekmişti.  UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Atletico Madrid'i konuk eden Milan, rakibine 2-1 yenilmişti. Son dakikada yediği golle yıkılan İtalyan ekibi, Cüneyt Çakır'ın verdiği kararlar konusunda eleştirilerde bulunurken Çakır'ı da UEFA'ya şikayet etti.

UEFA ise Cüneyt Çakır'a verdiği yeni görev ile Türk hakemi suçsuz bulduğunu göstermiş oldu. Kararlardaki hataların ise VAR hakemi Abdülkadir Bitigen'den kaynaklandığı açıklandı.

Calcio Mercato'nun haberine göre UEFA'ya Cüneyt Çakır'ın hatalı kararını şikayet eden Milan kulübüne cevap olarak pozisyonlarda kusurlu olan ismin VAR hakemi Bitigen olduğu belirtildi. Maçın VAR hakemi Abdülkadir Bitigen'in yaptığı hata nedeniyle sonraki maçlarda böyle Cüneyt Çakır'ın Var hakemi olarak Hüseyin Göçek'e görev verileceği ifade edildi.

Pozisyonda Lemar'ın Kalulu'dan önce topa elle dokunmasının ardından VAR'dan Cüneyt Çakır'ın uyarılmadığını dile getiren UEFA, bu nedenle Milan'ın Çakır için yaptığı şikayetin görmezden gelineceğini açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum