Ucuz alışveriş için Türkiye'ye gelen İranlı turistler Van'dan böyle giriş yaptı

TL'nin değer kaybetmesiyle birlikte Türkiye'ye yönelik alışveriş turlarına her geçen gün yenisi ekleniyor. İran'dan gelen binlerce turist, ucuz alışveriş için Türkiye'ye böyle giriş yaptı.

Ucuz alışveriş için Türkiye'ye gelen İranlı turistler Van'dan böyle giriş yaptı
25 Kasım 2021 - 18:17 - Güncelleme: 25 Kasım 2021 - 18:23
Türk ekonomisindeki tepe taklak gidiş çevre ülkelerden Türkiye'ye turist akınına yol açtı. Günübirlik veya birkaç günlüğüne Türkiye'ye giren turistler alışveriş yapıp geri dönüyorlar.

Bulgaristan'dan günübirlikte olarak Edirne'ye gelen turistlerin basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda "Ülkeniz çok ucuz, paranız çok değer kaybetti" sözleri sosyal medyada büyük yankı bulmuştu.

İRAN'DAN AKIN AKIN GELİYORLAR
Sınır geçişleri sadece Bulgaristan'dan değil, İran'dan da yoğun bir şekilde yaşanmaya başladı.

Van'ın Saray İlçesi'ne bağlı Kapıköy Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giren İranlı turist sayısında adeta patlama yaşandı. Son günlerde TL'nin döviz kurları karşısında erimesini fırsat bilen binlerce İranlı turist sınır kapısında uzun kuyruklar oluşturdular.

Van ve çevre illere gelerek günübirlik alışverişlerini yapan turistler aynı gün geri dönüyor. Bazı turistler ise İranlı tur firmalarının "Alışveriş turları"na katılarak 3 gün Van'da kaldıktan sonra ülkelerine geri dönüyorlar. TÜRKİYE İSE ZAMLARLA BOĞUŞUYOR
Türkiye ise akaryakıttan, gıda ürünlerine, kiralardan, elektronik eşyalara kadar gelen zam haberleriyle boğuşuyor. Üst üste gelen zamlar, vatandaşın alım gücünü ve yaşam kalitesini düşürürken, muhalefetten erken seçim çağrısı gelmişti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum