Üç Kuruş dizisini için "Yayından kaldırılsın" talebi!

İlk 2 bölümüyle ekranlara gelen Üç Kuruş dizisi RTÜK'e şikayet edildi. Romanlar, dizinin Roman toplumunun yaşamını kötü gösterdiği gerekçesiyle yayından kaldırılmasını talep etti.

Üç Kuruş dizisini için "Yayından kaldırılsın" talebi!
10 Kasım 2021 - 11:07

Ankara'da Romanlar, Show TV'de yayınlanan "Üç Kuruş" dizisini Roman toplumunun yaşamını kötü gösterdiği gerekçesiyle RTÜK'e şikayet etti ve yayından kaldırılması talebini iletti. 

Marmara Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca Öztürk, CHP İzmir Milletvekilleri Kani Beko, Atilla Sertel ve Özcan Purçu RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve RTÜK üyeleri ile görüştü. Heyet, Show TV'de yayınlanan "Üç Kuruş" dizisini şikayet ettikten sonra basın açıklaması da yaptı. 

"DİZİYİ LANETLİYORUZ VE YAYINDAN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ"
Marmara Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca Öztürk, dizinin yayından kaldırılmasını istediklerini belirterek, "Türkiye’deki hiçbir topluma yapılamayacak şeylerin Romanlara yapılamayacağını göstermek için buradayız. Bu dizinin takipçisi olacağız. Gerekirse CİMER’e şikayetlerimizi de ileteceğiz. Buradayız, bundan sonra da sesimizi en gür şekilde duyurmaya devam edeceğiz. 'Üç Kuruş'luk diziyi lanetliyoruz ve yayından kaldırılmasını istiyoruz" dedi.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum