Twitter'dan tartışma yaratan yeni özellik: Türkiye'de aktifleşti

Twitter, 'olumsuz oy' özelliğini Türkiye'de de kullanıma sundu. Bazı kullanıcılarda gözüken özellik tartışma yarattı. Platformun yeni özelliğini bazı kişiler "Sansür" olarak değerlendirdi.

Twitter'dan tartışma yaratan yeni özellik: Türkiye'de aktifleşti
17 Mart 2022 - 13:41


Twitter, geçtiğimiz yıl test etmeye başladığı 'olumsuz oy' özelliğini devreye soktu. Uygulama Türkiye'de de bazı hesapların kullanımına açıldı.

Shift Delete'nin haberine göre, Twitter, daha önce ayı özelliği ABD seçim zamanında da getirmişti. Ukrayna - Rusya savaşı yaşanırken gelen 'olumsuz oy' özelliği tekrar devreye sokulması savaş sansürü olduğuna ilişkin düşüncelere neden oldu.

'Olumsuz oy' seçeneği gelmesiyle bazı hesapları aktif sosyal medya kullanımı konusunda geri plana atılırken bazılarını ise 'olumsuz oy' almamak için daha dikkatli bir kullanım konusunda yönlendirebilir.

'OLUMSUZ OY' ÖZELLİĞİ NASIL İŞLİYOR?
Twitter, 'olumsuz oy' seçeneği sayesinde rahatsız edici içerikler paylaşan kullanıcılarını tespit ederek yapacağı inceleme sonrasında alakasız yanıtlar ve rahatsız edici içerikleri işaretleyecek. Olumsuz oy alan tweetler, diğer kullanıcılar ve tweet yazarıyla paylaşılmayacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum