Twitter'dan tartışma yaratacak yeni özellik: Çift dokunarak beğenme

Twitter, tartışma yaratacak bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Twitter, kullanıcıların Instagram'dan alışık olduğu 'çift dokunarak beğenme' özelliği için harekete geçti. Söz konusu özelliğin ekstra bir işlev olarak geleceği ve kalp simgesinin kullanımdan kaldırılmayacağı belirtiliyor.

Twitter'dan tartışma yaratacak yeni özellik: Çift dokunarak beğenme
29 Kasım 2021 - 14:39

Twitter, 'beğenme' özelliğinde küçük bir değişiklik yapmayı planlıyor. Yakın zaman önce Facebook’takine benzer ‘tepkiler’ özelliğini dünyada ilk kez Türkiye’de test eden platform, birkaç teknik sorun nedeniyle geçici olarak durdurduğunu açıklamıştı. 

Problemleri giderdikten sonra yeniden kullanıma açtığını duyurarak insanların tweetlere tepki vermelerini sağlamıştı.

"ÇİFT DOKUNARAK BEĞENME" YOLDA
Instagram uygulaması kurulduğundan beri gönderileri beğenme özelliği çift dokunma hareketiyle çalışıyor. Bu durum paylaşımları beğenmeyi kolaylaştırsa da, bazen can sıkıntısına da yol açabiliyor. 

Yanlışlıkla kalp simgesine basarak karşıdaki kişiyi beğenenler, çift dokunma hareketinden şikayet edebiliyor. Son olarak çift tıklayarak beğenme sisteminin şimdi de Twitter’a geleceği ortaya çıktı. 

ShiftDelete'de yer alan habere göre; sosyal medya platformlarının üzerinde çalıştığı özellikleri önceden açığa çıkaran Alessandro Paluzzi, Twitter’ın tweetleri çift dokunarak beğenmeye izin vereceğini açığa çıkardı. 

Bir ekran videosu yayınlayan uygulama geliştiricisi Paluzzi’nin paylaşımı şu şekilde:

KALP SİMGESİ KALDIRILMAYACAK
Çift dokunarak beğenme, Twitter uygulamasına ekstra bir işlev olarak gelecek. Halihazırda var olan kalp simgesini kullanımdan kaldırmayacak. Alessandro Paluzzi’nin açıklamasına göre, Twitter bu özellik üzerinde çalışıyor ve geliştirmeye devam ediyor. 

Ancak henüz kapalı veya açık beta aşamasına geçilmedi. Yeni özellik dünya genelinde kullanıma açıldığında bir tweetin ortasına çift tıklayarak beğenilebilecek. Yine çift dokunarak beğeniyi geri çekmek de mümkün olacak. Ayrıca bu işlev yalnızca tweetlerde değil, fotoğraflarda ve videolarda da geçerliliğini koruyacak.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum