Tuzla'da 28 yaşındaki avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından öldürüldü

İstanbul Tuzla'da 28 yaşındaki avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından bir restoranda silahla vurularak öldürüldü. Katilin tehdit mesajları ve kan donduran detaylar ortaya çıktı.

Tuzla'da 28 yaşındaki avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından öldürüldü
11 Ocak 2022 - 12:30

Avukat Dilara Yıldız,  eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından İstanbul Tuzla'da dün gece saatlerinde silah zoruyla getirildiği bir restoranda öldürüldü. Katil Dönmez’in, Avukat Dilara Yıldız’a sosyal medya üzerinden attığı tehdit mesajları ise kan dondurdu.

Onedio'da yer alan habere göre olay, dün saat 22.00 sıralarında Tuzla'da bulunan bir restoranda meydana geldi. İddiaya göre bir restoranda yemek yiyen 28 yaşındaki avukat Dilara Yıldız, restorana gelen eski nişanlısı ile tartıştı. Ardından eski nişanlı, Yıldız'a defalarca ateş etti. Olay yerinde hayatını kaybeden Dilara Yıldız'ın cenazesi, yapılan incelemelerin ardından adli tıp kuruma sevk edildi. Zanlı ise olay yerinin yakınında bulunan polis merkezine giderek teslim oldu.

10 GÜN BOYUNCA EVİNDE BEKLEDİ
Katil Oktay Dönmez, duruşmaları nedeniyle bir süredir şehir dışında olan Avukat Dilara Yıldız’ın Tuzla’da bulunan evinde 10 gün boyunca gelmesini bekledi. İddiaya göre, katil Oktay Dönmez, Avukat Dilara Yıldız eve geldiğinde silah zoruyla Yıldız’ı alıkoyarak darp etti. Dönmez, daha önceden hazırladığı senetleri Yıldız’ın imzalamasını ve Yıldız’a ait olan otomobili kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığı öğrenildi.

SİLAH ZORUYLA POLİS MERKEZİNİN YANINDAKİ RESTORANA GETİRİLDİ
Katil Dönmez tarafından zorla alıkonularak polis merkezinin yanında bulunan restorana getirilen Avukat Dilara Yıldız burada bir süre katil Dönmez ile oturdu. Çevredekilerin iddiasına göre, Yıldız lavoboya giderken dahi katil Oktay Dönmez, Yıldız’ın yanından ayrılmadı. İkili restoranda bir süre konuştuktan sonra, olay yerine gelen polis ekiplerini gören Dönmez panik yaparak ayağa kalktı. Dilara Yıldız’a 5 el ateş eden Dönmez olay yerinde polis ekipleri tarafından yakalandı. Yıldız olay yerinde vücuduna aldığı kurşunlar ile hayatını kaybetti.

TEHDİT MESAJLARI GÖNDERMİŞ
Katil Oktay Dönmez’in, Avukat Dilara Yıldız’a sosyal medya üzerinden attığı mesajlar kan dondurdu. Dönmez’in, Dilara Yıldız’a attığı mesajlarda Yıldız’ı öldüreceğini planladığını ve kendisine 'Çok zamanın yok bu hayatta' diyerek tehdit ettiği görüldü.

Mesajları sosyal medya hesabında paylaşan Yıldız, 'Özür dileyerek paylaşmak ve buradan cevap vermek istiyorum. Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın ama nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim' dediği görüldü.


Avukat Dilara Yıldız’ın kadına şiddete karşı sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaptığı görüldü. Yıldız, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde paylaştığı gönderide, “Kadına yönelik her türlü şiddete hayır! Kadınlara fiziksel, sözsel ya da psikolojik olarak şiddet uygulamak insanlık suçudur. Bu çirkin suç; kültürel, dini ya da sosyal kılıflarla haklı gösterilemez” şeklinde tepki gösterdiği görüldü.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum