Türklere ve Tanju Özcan'a hakaret eden Afgan Sunatullah Saadat, Türkiye'ye kaçak yollarla gelmiş!

Yayınladığı bir videoda Türk kadınlarına ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a hakaret eden Afgan Sunatullah Saadat, Türkiye'ye kaçak yollar ile geldiğini açıkladı. 1 yıl boyunca kaçak bir şekilde yaşadığını söyleyen Afgan şahıs, 4-5 ay önce Türkiye'den ayrıldığını belirtti.

Türklere ve Tanju Özcan'a hakaret eden Afgan Sunatullah Saadat, Türkiye'ye kaçak yollarla gelmiş!
10 Ağustos 2021 - 10:31
Youtube üzerinden yayınladığı bir video ile Türk kadınlarına ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a hakaret eden Afgan Sunatullah Saadat'ın Türkiye'ye kaçak yollarla geldiği ve 1 yıl boyunca kaçak olarak yaşadığı ortaya çıktı.

"TÜRKİYE'YE KAÇAK YOLLARLA GELDİM"
Hürriyet gazetesinden Musa Kesler’e konuşan Saadat, "Afganistan’dan kaçak yollarla geldim. Bir sene Türkiye’de yaşadım. 4-5 ay önce de Türkiye’den ayrıldım. Şimdi Özbekistan’dayım." dedi.

Saadat’ın yayınladığı video kamuoyunda büyük tepkilere sebep olmuş, tepkilerin ardından Saadat hakkında soruşturma başlatılmıştı. Saadat, kendisine Türkiye’ye tekrar dönüp dönmeyeceği sorulduğunda şu cevabı verdi:

“Artık nasıl döneyim? Türkiye’de hedef oldum. Videodan sonra 20-30 bin mesaj aldım. Hakaretler ve tehditler. Sıcakkanlı gençler var. Çok sert mesajlar attılar. Ben Türkiye’yi ve Türk insanlarını seviyorum. Bir sene kaldım Türkiye’de, hep insanca muamele gördüm. Ben de hiç hukuk dışına çıkmadım.”

Saadat, "Türkiye’den neden ayrıldın?" sorusuna ise "Türkiye’de durumum belirsizdi. Kaçaktım. Kendime bir gelecek çizmek zorundaydım. O yüzden Afganistan’a döndüm. Sonra oradan da ayrıldım" yanıtını verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum