Türkiye Enes Kara'ya ağlarken BBP'li Ahmet Namık Akdoğan: "Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız"

19 yaşındaki Enes Kara'nın vefatı Türkiye'ye yasa boğarken BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan'ın sözleri şoke etti. Akdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada "Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız" ifadelerini kullandı.

Türkiye Enes Kara'ya ağlarken BBP'li Ahmet Namık Akdoğan: "Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız"
13 Ocak 2022 - 09:20 - Güncelleme: 13 Ocak 2022 - 10:56


AYKIRI / HABER MERKEZİ

Cemaat evinde ailesinin baskısıyla kalan ve girdiği bunalım sonucunda kaldığı evin camından atlayarak yaşamına son veren Enes Kara, Türkiye'yi adeta yasa boğdu. 

Konuyla ilgili olarak BBP Partisi MKYK üyesi Ahmet Namık Akdoğan'ın açıklamaları ise gündeme bomba gibi düştü.

Eskişehir'de "Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen MKYK üyesi Ahmet Namuk Akdoğan, Enes Kara'nın vefatıyla ilgili olarak "Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız" ifadelerini kullandı.

Akdoğan konuşmasında şunları söyledi:

"Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız? Bir ayyaş öldü diye meyhaneleri mi kapatacağız. O zaman ÇYDD, Lions Kulübü gibi yerlerde kapatılsın."

Toplantıya katılanları şoke eden açıklamalar sonrasında gözlerin çevrildiği Akdoğan, Twitter hesabından latife yaptığını ileri sürdü.

Akdoğan şu paylaşımı yaptı:

"Kardeşim ben bunun latife olduğunu orada bulunan 13 gazeteci arkadaşın huzurunda söyledim ondan sonrada evladımızın intiharına üzüldüğümü kendine uygun olmayan bir yurtta kalmaması gerektiğini ifade ettim. Etmedimmi?"

Olayı ortaya çıkmasından sonra, Akdoğan'ın yerel gazeteci Merve Demir, Nevin Bulut Atak ile sosyal medya üzerindeki diyaloğu:


BBP'NİN KURUCULARINDAN
Akdoğan, BBP'nin önemli isimlerinden biri. Partinin MKYK asil üyesi olan Akdoğan aynı zamanda parti kurucuları arasında.
MUSTAFA DESTİCİ'DEN AÇIKLAMA
Akdoğan'ın gündeme bomba gibi düşen açıklamalarından sonra BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"Bu ülkenin her acısı bizim açımızdır. Enes Kara’nın kaldığı yurtta hayatına son vermesinden büyük üzüntü duydum. Ailesine başsağlığı,sabır diliyorum. Bu hadise bir kutuplaşma meselesi yapılmadan gerekli incelemeler yapılıp tekrarının yaşanmaması için de tüm tedbirler alınmalıdır."


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum