Türkiye'de aşı olmayanların sayısı belli oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Türkiye'de aşı olmayanların sayısını duyurdu.

Türkiye'de aşı olmayanların sayısı belli oldu
25 Temmuz 2021 - 10:44

Türkiye'de koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılama hakkında açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Koca, Türkiye'de aşı olmayanların sayısının 23 milyon olduğunu söyledi. Koca, ikinci doz aşı olmayanların sayısının ise 17 milyon olduğunu açıkladı.

Fahrettin Koca, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;
“Yaklaşık 23 Milyon kişi henüz aşı olmadı. 2. dozu olmayanların sayısı 17 Milyon. Çift doz aşı olup, 3. doz aşıya gelmeyenlerin sayısı 9 Milyona yakın. Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım.”


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    1 ay önce
    Ekranlardan gözleri fal taşı gibi açık senin liderin istesenizde istemesenizde Kanal İstanbul'u yapacağız derken. Erkranda uyumadan istesenizde istemesenizde aşı olacaksınız durum vahim diye konuşması gerekirken siz AKP hükümeti kendi iktidarınızı nasıl sürdürürüz derdine düşmüşsünüz. Oysa Almanya Başbakanı Merkel bile endişe verici derken sizler halen AKP MHP seçim yasaları ile meşgulsünüz. Sizler nasıl bir Müslüman insan, Nasıl bir devlet adamlarısınız anlamış değiliz. Maşallah dünyada eşiniz benzeriniz yok. Hiç bir ülkede hiç bir siyasiler ellerinize su bile dökemezler.