Türk Telekom'a tepkiler çığ gibi: Aynı tarife Araplara ucuz, Türklere pahalı

Türk Telekom'un Araplara 48 TL’ye sunduğu paketin aynısını Türklere 80 TL’ye satması sosyal medyada gündeme oturdu. Twitter'da "Arap Telekom" gündem oldu. Türk Telekom konuya ilişkin açıklama yaptı.

Türk Telekom'a tepkiler çığ gibi: Aynı tarife Araplara ucuz, Türklere pahalı
23 Nisan 2022 - 21:06 - Güncelleme: 23 Nisan 2022 - 21:47


Türk Telekom'un 750 DK, 250 SMS ve 15 GB bulunan tarifelerini Arap müşterilerine Türklerden daha ucuza sattığı ortaya çıktı. Türk Telekom'un farklı fiyatlar sunması sosyal medyanın gündemine oturdu.

Türk Telekom'un 750 DK, 250 SMS ve 15 GB paketini Arap müşterilere 48 TL'den satttığı, 750 DK, 100 SMS ve 15 GB paketini ise Türk müşterilerine 80 TL'den sattığı görüldü.

Jahrein lakaplı Ahmet Sonuç'un ortaya çıkardığı olayın ardından Türk Telekom, paketin fiyatını eşitledi. 

Sosyal medyada "Arap Telekom" başlığı gündeme oturdu. Türk Telekom'a tepkiler çığ gibi büyüdü.

TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA
Türk Telekom, fiyat farklılığının gündem olmasının ardından Twitter'dan açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"Kampanyalarımızda belli aralıklarla fiyat düzenlemeleri yapmaktayız. Bu kapsamda 19 Nisan tarihi itibariyle Ahlan kampanyası ile birlikte bir çok tarifemizde fiyat değişikliği yapılmıştır.

Müşterilerin operatörler arası numara taşıma taleplerindeki geçiş süreleri nedeni ile güncellenen tarifeler 1 hafta açık tutulmaktadır. 25 Nisan Pazartesi günü standart süreçlerimiz kapsamında eski fiyatlı tarifelerimiz kapatılacaktır."


TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ
Türk Telekom'un tarife fiyatının Arap ve Türk müşterilere farklı yapmasının ardından sosyal medyadan gelen tepkiler şöyle:
YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mustafa demir
  1 ay önce
  Türk telekom kullanmayın zaten araplara satıldı bu buranın müdürü şarlatan arap sevici malın teki türky telekomda fiatlar çok yüksek zaten ülkede türk kalmadı afgan,suriyeli,arap ,rus,azarbeycan lı doldu ülke
 • Özgür
  1 ay önce
  Türk Telekom kullanıcısıyım kontrat bitince bırakacağım sadece o değil 15 cb lik İnternet başka bir operatör daha verimliyken.türk telekomda ışık hızı gibi akıyor ayrıca çoğu yerde çekmediği gibi sinir aşımı 1 mb dahi olsa 45 50 tl faturaya yansitiyorlar bu haksız kazançtır ve Türk Telekom un devlete devredilmesi gerekmektedir dünya telekominasyon şirketlerinde kullandırılan İnternet ve konuşma bedelleri okadar ucuz ki özel olduğu ve denetim olmadığı için Türk Telekom daha doğrusu araptelwkom kullanıcılara 25 30 kat daha fazla fatura gönderiyor devlet kurumlarının milli ve devlette kalması şart.
 • Ya Hak
  1 ay önce
  milleti tahrik ediyorlar.