Türk Hava Kurumu'nun 44 taşınmazı satışa çıkarıldı!

Atatürk'ün emriyle kurulan, kötü yönetimler ve engellemeler nedeniyle batağa sürüklenen Türk Hava Kurumu, 44 taşınmazını satışa çıkardı.

Türk Hava Kurumu'nun 44 taşınmazı satışa çıkarıldı!
04 Temmuz 2021 - 13:04 - Güncelleme: 04 Temmuz 2021 - 13:09
Atatürk'ün emriyle kurulan, kötü yönetimler ve engellemeler nedeniyle batağa sürüklenen Türk Hava Kurumu (THK) 44 gayrimenkulü açık artırma ile satışa çıkardı.

100 litre az su taşıdığı bahanesiyle Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ihalelerine sokmadığı ve uçakları çürümeye terk edilen THK'nın farklı illerdeki 44 taşınmazın satışa çıkarılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.


Yayımlanan ilana göre, Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, Antalya, Burdur, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Erzurum, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Aksaray ve Yalova'da yer alan gayrimenkulleri satışa çıkardı.

Aralarında bina, daire, arsa ve tarlaların bulunduğu 44 taşınmazın satışı 18 Ağustos Çarşamba günü açık artırma usulü ile yapılacak. İstekliler, tekliflerini sistemde belirtilen süre sona ermeden, www.winvestate.com internet adresindeki e-Teklif Sistemi üzerinden verebilecek.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum