Türk Hava Kurumu kayyumu yangınlar devam ederken düğüne gittiğini açıkladı!

Türkiye'nin birçok ilinde onlarca yangın devam ederken Türk Hava Kurumu kayyumu Cenap Aşcı, katıldığı televizyon programında, düğüne gittiğini açıkladı. Aşçı, "Çocukluğundan beri büyüttüğümüz bir kızımızın düğünü vardı oraya gitmek durumunda kaldım" dedi.

Türk Hava Kurumu kayyumu yangınlar devam ederken düğüne gittiğini açıkladı!
30 Temmuz 2021 - 09:46

AKP tarafından devre dışı bırakılan ve uçakları çürümeye terk edilen Türk Hava Kurumu'nun (THK), başına eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı getirilmişti. Türkiye'nin 7 ilinde süren onlarca yangınla birlikte THK'nın kullandırılmayan uçakları yeniden gündem oldu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün uçakları kiralamak için THK'yı aradığını ancak, "15.30'dan sonra kimse kalmıyor. Yarın sabah arayın" denildiğini aktarmıştı.

Gürün, "Türk Hava Kurumu'nu aradım, belediye olarak yangın uçağı kiralamak istediğimizi söyledim. Ancak oradaki arkadaş '15.30'dan sonra kimse kalmıyor. Yarın sabah arayın' dedi. Türk Hava Kurumu'ndan görüşecek bir yetkili bulamadık" ifadelerini kullanmıştı.

THK KAYYUMU DÜĞÜNE GİTMİŞ
THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı, "Bu akşam bir özel durumum vardı, çocukluğundan beri büyüttüğümüz bir kızımızın düğünü vardı oraya gitmek durumunda kaldım" açıklaması yaptı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum