Türk ekonomisiyle dalga geçen Suriyeliler, TikTok'ta "Muz yeme" akımı başlattı!

Bir Türk vatandaşının sokak röportajında "Biz muz yiyemiyoruz" demesinin ardından bazı Suriyeliler TikTok'ta "Muz yeme" akımı başlattı. Türk halkının yaşadığı ekonomik sıkıntılar ile muz yiyerek dalga geçilen görüntüler, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Türk ekonomisiyle dalga geçen Suriyeliler, TikTok'ta "Muz yeme" akımı başlattı!
28 Ekim 2021 - 14:08 - Güncelleme: 28 Ekim 2021 - 16:00
Türkiye'de halk ekonomik sıkıntılarla mücadele etmeye çalışırken, skandal bir olay meydana geldi. Youtube'de yayınlanan bir sokak röportajında Türk vatandaşının "Ben muz yiyemiyorum" sözlerinin ardından Suriyeliler TikTok'ta "Muz yeme" akımı başlattı. Suriyeliler, muz yiyerek Türk vatandaşlarıyla dalga geçmeye başladı. 
TikTok'ta birçok Suriyeli, Türk ekonomisiyle dalga geçerek "Muz yeme" akımına dahil oldu. Türk Lirası'nın dolar karşısında değer kaybetmesinin ardından bazı Suriyeli kullanıcılar ise Twitter'da kendilerine tepki gösteren Türk vatandaşlarına "Muz" görseli bulunan dolar banknotları gönderdi.

Skandal akımda en büyük tepkiyi ise dünyada viral olan "Muz çalan maymun" videosundaki maymuna Türk bayrağının yerleştirilmesi oldu.

TikTok'ta "Ahmad_aldaaor" isimli bir kullanıcı, muz çalan maymuna Türk bayrağı videosu ekledi. Söz konusu skandal video tepki çekti. İşte o video:
Bir sokak röportajında "Ben muz yiyemiyorum" diyerek isyan eden Türk vatandaşının videosu şu şekildeydi: 

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, skandal olayın ardından açıklama yaptı. Bakanlık, "Muz yeme" akımı başlatan 7 Suriyelinin yakalandığını ve sınır dışı edileceğini açıkladı.


2 SURİYELİ YURT DIŞINA KAÇMIŞ
Yakalanan 7 Suriyelinin ardından "Muz yeme" akımına katılan 11 Suriyeli daha yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca muz yerken video paylaşan 2 Suriyeli'nin 26 Ekim'de Hollanda'ya kaçtığı belirtildi. 

Emniyet'in firari 11 Suriyeliyi yakalamak için operasyonlarının sürdüğü öğrenildi.
YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • John Snow
  3 hafta önce
  Sürecin buraya gelmesindeki sorumlular; 1. Yanlış dış ve iç politaka stratejisi güden unsurlar. 2. Taşınmazlarını daha fazla rant alabilme adına satan/kiralayan ülke vatandaşları. 3. Maliyetlerini düşürmek için daha düşük ücret ve sağlıksız koşullarda çalıştıran işverenler. 4. Ve son olarak her şeye rağmen Müslümandır, komşudur veyahut insandır deyip olması gerektiği davranan bizler ama kendi kul hakkımıza giren bizler... Hepimiz sorumluyuz.
 • fatih alemdar
  1 ay önce
  bizde bir atasözü var besle kargayı oysun gözünü. işte arapların durumu ile ilgili tam bir örnek
 • Şehmuz
  1 ay önce
  Bu Suriyeli, Afganlı sığınmacılar hükümeti,de zora sokuyor hükümet bunları geri gönderse seçimde bir şansı olur
 • Nurullah Kaya
  1 ay önce
  Sen kapını aç acı ülkene al kardeşim de, Suriyeli, Afganlı sığınmacılar senin ülkende sana saygı göstermesin sana nispet yapsın bu zor günde dalga geçsin kanun ve yasalara uymayıp her türlü kötülüğü bize yapsın. Bu nedenle Suriyeli, Afganlı sığınmacılar ülkelerine gonderilmeli bunların ne kendine nede başkasina hayri yoktur
 • Cengiz
  1 ay önce
  Bu Suriyeli Afganlı, sığınmacılari hepsini sınırdışı edilmeli yeterince başımıza bela oldular
 • İbrahim mencikoglu
  1 ay önce
  Ben en çok afkana bozuldum emniyet göçlerimizden ricam afkanıda bulun gönderin
 • sahin
  1 ay önce
  Yazıklar olsun, arsız utanmaz adamlar.
 • Umut
  1 ay önce
  Savaştan kaç gel bu ülkeye sığın sonra bu ülkenin insanlarıyla dalga geç. Bu nankörlük değildir de nedir?
 • Adam
  1 ay önce
  Bunlardan bi cacık olmaz yetetince sıkıntılı tip var iken, ülkenin başına bilinçli olarak bela edildi. Yazık güzel ülkeme ne kadar ilkel topluluk varsa ülkenin dörtbir tarafına dağıldılar.