Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

TEK Parti'yi kuran Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olması halinde destekleyeceklerini açıkladı.

Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Cumhurbaşkanı adayını açıkladı
14 Nisan 2022 - 09:19


TEK Parti'yi kuran Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, BBN Türk TV canlı yayınına konuk oldu. Özal, partisine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ekonominin iyiye gitmediğini söyleyen Özal, bir an önce bilimselliğe geri dönülmesi gerektiğini belirterek, "TL'nin bu kadar değersizleştirilmesi kabul edilemez. İçinde olduğumuz bu tablo bir ekonomik krizdir" dedi.

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın aday gösterdiği Mansur Yavaş ile ilgili soru üzerine Özal, "Mansur Bey siyasete çok bulaşmayan, kendi işini yapan düzgün bir insan. Ben kendisinin bu karışık siyasi ortamda kendisine yakıştırılan adaylığa konuşmaması cevap vermemesi Ankara Belediyesi ile ilgili çalışıyorum demesi doğru bir mekanizmadır. Eğer aday olursa Mansur Yavaş'ı destekleriz" dedi.

"Yeni kurulan TEK Parti hangi ittifakta yer alacak?" sorusu üzerine Özal, "Biz hiçbir partiye mesafeli değiliz. Cumhur İttifakı'ndan teklif gelirse işbirliği yapabiliriz. Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ayırt etmiyoruz. Bizim koltuk makam sevdamız yok" diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum