TÜGVA verilerini sızdırdığı iddiasıyla gözaltına alınan bir kişi tutuklandı!

TÜGVA'daki 'torpil ve devlette kadrolaşma' belgelerine ilişkin verileri sızdırdığı iddiasıyla gözaltına alınan Ramazan A. tutuklandı. Karara CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tepki gösterdi.

TÜGVA verilerini sızdırdığı iddiasıyla gözaltına alınan bir kişi tutuklandı!
25 Kasım 2021 - 10:00

Türkiye Gençlik Vakfı'ndan (TÜGVA) belge sızdırılmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve dernekte bir dönem yöneticilik yaptığı öne sürülen Ramazan A. tutuklandı.

TUTUKLAMA KARARI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan ve İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen Ramazan A. hakkında karar verildi.

Ramazan A., çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme' ve ‘sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CHP'DEN TEPKİ
Mahkemenin kararına tepki gösteren CHP grup başkan vekili Özgür Özel, “TÜGVA’ya kamu kurumu, TÜGVA’nın suç ve torpil belgelerine ‘gizli belge’ muamelesi yapanlar unutmasın; Bu belgeyi sızdıranların değil yandaş vakıf torpiliyle kamuya girenlerin, kamuda yükselenlerin, buna aracılık edenlerin soruşturulacağı günler çok yakın!” dedi.

NE OLMUŞTU?
Bilal Erdoğan’ın kurucuları arasında bulunduğu TÜGVA bazı kişilerin kimlik bilgilerini veri tabanında tutarak, referanslarla kurumlarda işe girmesine yardım ettiği öne sürülmüştü.

Sosyal medyada paylaşılan belgeler için TÜGVA’dan yapılan ilk açıklamada, “Hiçbirinin TÜGVA ile alakası veya ilgisi yoktur” denilmişti. Bu açıklamadan bir gün sonra ise vakfın başkanı Enes Eminoğlu, “Bir kere belgeleri içeriden almış bu adam, sızdırmış, yedek yapmış ve ifşa ediyor” demişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum