TRT'den 'harem-selamlık sınav' olayı hakkında açıklama

TRT'nin 27 Mart'ta düzenlenen kurum içi sınavına giren bin 260 adayın kadın ve erkek olarak ayrıldığı belirtilmişti. TRT'den olaya ilişkin açıklama yapıldı. TRT, sorumluluğun sınavın yapıldığı üniversitede olduğunu ifade etti.

TRT'den 'harem-selamlık sınav' olayı hakkında açıklama
02 Nisan 2021 - 10:26

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde gerçekleşen TRT'nin kurum içi sınavına giren bin 260 kişi, kadın ve erkek olarak ayrılarak farklı sınıflarda sınava girdi. 'Haremlik-selamlık sınav' başlığı ile çıkan haberlere karşı TRT açıklama yaptı. 

TRT’nin kurumsal açıklamasında “Sınav düzeni ve soruları TRT kurumundan bağımsız olarak, Hacı Bayram Veli Üniversitesi yönetimince belirlenmiştir. Üniversiteye bağlı yerleşkeler ile aynı üniversiteye bağlı gözetmenler eşliğinde gerçekleştirilen sınava ilişkin şu ana kadar kurumumuza yansıyan herhangi bir şikâyet ve belge yoktur” denildi.


Öte yandan CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi, konuyu Meclis gündemine taşıyarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

İlgezdi, “TRT yöneticileri bu gücü ‘yeni anayasa’ tartışmasından alıyor. Anlaşılan o ki yeni anayasa metni çoktan hazırlanmış ve laiklik ilkesi de çıkarılmış. Anayasal suç işleyen TRT yöneticilerine yasal işlem yapılacak mıdır?” sorusunu yöneltti. 


YORUMLAR

  • 1 Yorum