Tren seyahati yapacaklar dikkat: TCDD, Doğu Ekspresi'nin ardından 5 yeni turistik ekspres başlatıyor!

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen turistik Doğu Ekspresi seferlerine yeniden başlıyor. Ayrıca TCDD'nin beş yeni turistik ekspresi daha devreye alacağı belirtildi.

Tren seyahati yapacaklar dikkat: TCDD, Doğu Ekspresi'nin ardından 5 yeni turistik ekspres başlatıyor!
11 Aralık 2021 - 11:28


Geçtiğimiz yılların en popüler seyahat rotalarından birisi olan Doğu Ekspresi seferlerine yeniden başlayacakken, beş yeni turistik ekspres daha devreye girecek. Bu kapsamda Toros, Ege, Pamukkale, Van Gölü ve Güney Kurtalan ekspresleri yataklı vagonlar hazırlanarak Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu’nun turistik rotaları gezginlerle buluşturulacak.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, otobüs turlarının ekspreslere entegre edilmesiyle birlikte, Pamukkale Travertenleri, Konya Mevlâna Müzesi ve Çatalhöyük, Van Gölü ve Akdamar Kilisesi, Şanlıurfa Göbeklitepe ve Balıklı Göl, Mardin Evleri ve Dara Antik Kenti, Diyarbakır Ulucami ve Meryem Ana Kilisesi, turistik rotalara dâhil olacak.

Öte yandan, Turistik Doğu Ekspresi, 15 Aralık’ta yeniden yola çıkıyor. Ankara-Kars hattındaki ilk turistik Doğu Ekspresi, Ankara’dan 15 Aralık çarşamba, Kars’tan ise 17 Aralık cuma günü hareket edecek. Seferler haftada iki defa karşılıklı olarak gerçekleştirilecek. Ankara’dan saat 15.55’te, Kars’tan 22.20’de hareket edecek Turistik Doğu Ekspresi’nin sefer ve vagon sayısı, yolcu talebi doğrultusunda belirlenirken, tren sadece yataklı ve yemekli vagonlardan oluşuyor.

FİYATLARI DUDAK UÇUKLATIYOR
Doğu Ekspresi'nin 2022 fiyatlarına büyük zam geldi. 15 Aralık'ta başlayacak olan seferlerde tek kişilik bilet ücreti 1300 TL olarak belirlendi. 2 kişilik seyahatlerde ise kişi başı fiyat 650 TL oldu.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • İsmet omaç
  1 ay önce
  Pamukkale ekspresi meram iç Anadolu normal seferlerine başlamalı kısa zamanda
 • Alper Torun
  1 ay önce
  Evet, bütün expreslerin eskiden olduğu gibi İstanbul'dan kalkması lazım.
 • Osman yener
  1 ay önce
  Bu trenlerin kalkîşları istanbuldan olmadıktan sonra ne kıymeti var koskoca istanbulun koskoca tarihi devasa muhteşem h.paşa baypas edildi birde fiyatlar orta tabakaya bile otur yerinde senin gezmeye hakkın yok diyor herşey mutlu azınlık için yazık ...