Trabzonspor maçının hakemi Yaşar Kemal Uğurlu'dan şaşırtan penaltı itirafı

Adana Demirspor-Trabzonspor maçında verdiği penaltıyla gündeme oturan hakem Yaşar Kemal Uğurlu'dan itiraf geldi. Uğurlu, "Ben öyle gördüm. Öbür açıdan görsem vermezdim VAR da müdahale etmedi" dedi.

Trabzonspor maçının hakemi Yaşar Kemal Uğurlu'dan şaşırtan penaltı itirafı
25 Nisan 2022 - 10:40


Süper Lig'in 34. haftasındaki Adana Demirspor-Trabzonspor maçında verdiği tartışmalı penaltı kararıyla gündeme oturan hakem Yaşar Kemal Uğurlu'dan açıklama geldi.

Trabzonspor'un 3-1 kazandığı maçın ardından tepkilerin odağında olan hakem Yaşar Kemal Uğurlu, TV100'de eski hakem Deniz Ateş Bitnel'e konuştu.

"OĞLUM HASTANEYE KALDIRILDI"
Geçen hafta Trabzon'a gittiği iddialarına yanıt veren Yaşar Kemal Uğurlu, "Ben Trabzon'a geçtiğimiz ay cenaze dolayısıyla gittim. Çok sevdiğim bir abimin babasının cenazesine gittim. 29 Mart tarihiydi. Ben Trabzon'a bu hafta gitmişim gibi gösterip beni zan altında bırakan kişiyi gördüğüm yerde bunun hesabını soracağım. Bir de bu insanın tuttuğu oruçlar kabul mu olacak? Maç günü oğlum hastaneye kaldırıldı. Şu anda da hastanede zaten. Ameliyat olacak. Maç günü maçı geri iade edemezdim. Türk futbolunun ve içinde bulunduğu kaotik ortamın daha fazla tartışmalara sebebiyet vermemesi adına bunu yapamazdım." dedi.

"GÖRSEM PENALTIYI VERMEZDİM"
Tartışmalı penaltı pozisyonuyla ilgili çarpıcı bir itirafta bulunan Uğurlu, "Edin Visca'nın penaltısında benim baktığım açıdan Simon Deli itti olarak gördüm. Öbür açıdan ben de görsem vermezdim zaten. VAR da müdahale etmedi. İlk yarının sonuna 6 dakika ekleyip 4 dakikada bitirmemin sebebi de aklımın oğlumda olması." ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum